66 meter over bakken, på toppen av Rådhusets østre tårn, inviteres publikum til nyte utsikten over hovedstaden og lytte til konserter fra Rådhusets klokkespill.I juni, juli og august blir det sommerkonsert hver søndag kl 17:00 og en kort lunsjkonsert hver onsdag kl 13:00. I tilknytning til konsertene er det omvisning på østre tårn og i klokkespillet. Fremmøte i Rådhushallen 20 minutter før konserten begynner.
I juli er det i tillegg daglige omvisninger på østre tårn med fremmøte i Rådhushallen kl 12:40. Billetter á kr 50,- pr person selges i Rådhushallen. Oslo rådhus fikk sitt første konsertklokkespill i 1952. Da millenniumsfeiringen, byens 1000 års jubileum og Rådhusets 50 års jubileum nærmet seg, ble det bestemt at man skulle installere et nytt og større klokkespill. Oppgaven ble gitt til Olsen Nauen klokkestøperi i Tønsberg.
Med sine 49 klokker og 19 671 kg bronse, er dette instrumentet blitt Nordens største konsertklokkespill. Festklokken er Norges største klokke med en vekt på 3900 kg og en diameter på 1,88 meter.
Les mer på carillon.no

Ballade video: Trygghet og kontroll
På utstilling med Himmelleite, Luna Mare, Andie Loui, Maizu & Richard, Kristine Blir Rapper, Kamelen, Rule Of Two og Clawfinger.

Mari Boine hedret
Artist og låtskriver Boine fikk ærespris for langt og betydningsfullt virke. Og avslører at hun skriver på ei bok.

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter
Fra Sagene til Mississippi-deltaet, via Senegal og Gambia – Adama Janlo er Norges mest oppsiktsvekkende tilskudd til den tradisjonelle bluesen, og hun er ikke redd for å hente inspirasjon utover det forventede.

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin
En sjelden mulighet til å møte to amerikanske legender, når Balladeskribent Arvid Skancke-Knutsen snakker med Peter Case & Sid Griffin på Deichman Grünerløkka torsdag 5. mars.

Å være musikalsk i et etisk perspektiv
Under festivalen "Ding-dong eller dong-ding?" 4. mars vil pianist Ellen Ugelvik og musikkterapeut Gro Trondalen utfordre publikum til å reflektere over hva det egentlig betyr å være musikalsk, også i et etisk perspektiv.

Norske arrangører om «de fire store» og internasjonal konkurranse
Får «de fire store» i livemarkedet for mye makt? NKA-lederen peker på maktskifter som kan skape en ubalanse i resten av feltet.











































