Randi Clausen Aarflot er dirigent i blant annet korene i Glemmen kirke i Fredrikstad. Hun har blitt tildelt fikk prisen for sitt arbeid med å styrke utviklingen av barnekorfeltet i Norge, som blant annet har inkludert å sette fokus på sangteknikk for barn, opprettelsen av et kirkemusikkakademi for barn og unge, og arbeidet med å styrke barnekorfagets nærvær i høyere utdanning, skriver Ung i Kor i en pressemelding til Ballade.
Det er barne- og ungdomskororganisasjonen Ung i Kor som hvert år deler ut prisen Årets barnekordirigent. Prisen har blitt delt ut siden 2005, og går til en dirigent som på ulike måter har utmerket seg gjennom framstående arbeid med norske barnekor, beskriver organisasjonen.
Prisen ble annonsert i forbindelse med sommeravslutningen for korene i Glemmen kirke sist uke. Vinneren av prisen mottar et spesiallaget glasskunstverk av kunstneren Gerd Henriksen, og et stipend på 25.000 kroner.
I tillegg til stillingen i Glemmen menighet og på Egil Hovland-akademiet er Randi Clausen Aarflot vokalpedagogisk konsulent i organisasjonen Ung kirkesang, studieleder for videreutdanning i barnekorledelse ved Norges musikkhøgskole samt aktiv som kursholder, prosjektleder, forfatter og skribent innen barnekorfeltet. Fra 2020 er hun også dirigent for rekruttgruppa og sangpedagog i Det Norske Jentekor.

Notodden Blues Festival i økonomisk krise
Til tross for et av tidenes beste besøk går festivalen mot et underskudd på opptil fire millioner kroner. Nå jobber styret på spreng for å løse de økonomiske utfordringene.

Kim Stian Gjerdingen Bakke skal jobbe for korene
Bakke blir ny generalsekretær i Norges Korforbund.

Eurovisjon med Israel tross protester
Det ble ingen avstemning om Israels deltakelse i ESC-konkurransen.

Ida Maria: Polsk orgelkassett banet vei for punkrocken
Da Ida Maria var åtte år gammel kom foreldrene hennes hjem fra Polen med orgelmusikk i bagasjen. Det ble en skjellsettende opplevelse som for alvor inspirerte henne til å vie livet til musikken.

Ballade video: Bandet med svovelstikkene
Det nærmer seg jul med Utan Dom., Mari Boine, Hedda Aronssen, King Hüsky, Bastian, Torgny Amdam, Gothminister, Frode Barth, Flexi Aukan og Brynjar Hoff.

Minneord: Kjell Wernøe 1938-2025
Det kjennes godt at Kjell Wernøe fikk glede seg over dokumentarfilmen om sin far før han døde, og det kjennes godt å se alle de vakre hilsnene som har kommet på sosiale media i den siste uken.



















































