Hopp til innhald
Sverre Gunnar Haga

Ny leder for Ultima

Sverre Gunnar Haga går fra Operaen til Ultimafestivalen.

Sverre Gunnar Haga går fra jobben som informasjonssjef ved Den Norske Opera & Ballett og blir administrativ leder for Ultima. Han vil arbeide under festivalsjef Luca Francesconi, som i mai ble ansatt som festivalens nye kunstneriske leder.

– Ultimafestivalen er allerede en suksesshistorie med sin over 20 år lange historie og et stabilt, godt besøkstall. Jeg er stolt over å bli en del av denne institusjonen, sier Haga i en pressemelding.

Haga går til jobben med «en hellig overbevisning om at samtidsmusikk er for folk flest», og dertil tilhørende ambisjoner om å øke antallet besøkende på festivalen. Han tiltrer i stillingen 1. november.

Ledige stillinger

Relaterte saker

Lars Lillo Stenberg

Ultima-programmet klart

Luciano Berios Sequenza -serie for soloinstrumenter er en rød tråd, og vi får hilse på Lars Lillo-Stenberg i en helt...

Flere saker

Hege Høisæter i forestillingen «Dømte Dronninger»

Den modne stemmen

Tre år etter at hun gikk av ved oppnådd pensjonsalder som sangsolist ved Den Norske Opera & Ballett, er Hege...

Norges musikkhøgskole

Kulturskolerådet og Musikkhøgskolen inngår ny samarbeidsavtale

Målet er å styrke kompetansen i og rundt det kulturskolerelaterte feltet.

Kuuk

Kjønnsmangfold i norsk pop og rock

Populærmusikken pusher grenser og viser oss hvordan kjønnsnormer er i konstant endring, skriver Agnete Eilertsen.