Hopp til innhald
Lasse Marhaug

Impro, kammer, støy, film, samtidsmusikk: Fri Resonans

Fri Resonans er en internasjonal festival for improvisert- og ny musikk i Trondheim. I midten av november er det tid for tredje utgave av festivalen.

Festivalen kan tilby fire konserter hver kveld over tre kvelde. På programmet står kammermusikk, støy, impro, ny musikk, samtidsmusikk, pop og kortfilmvisning med kunstnere fra Australia, Japan, Østerrike, Finland, Tyskland, Danmark og

Norge.

Onsdag 14. november er dagen for kammermusikk og elektronikk:
— Trio Alpaca spiller ny musikk av Lene Grenager, Karin Rehnquist og Helle Solberg.

— Fjorårets klassisk-intro vinner Kristian Lindberg gjør en solopiano recital, etterfulgt av Lasse Marhaug og Pain Jerk fra Japan.

Torsdag 15. november har et fokus på akustisk improvisasjonsmusikk:
— Jim Denley har kommet helt fra Australia for sin første konsert i Norge og Nils Ostendorf kommer fra Tyskland. I tillegg vil det være kortfilmer av Tom Løberg.

Fredag 16. november er det tid for Ståle Storløkken og Christian Wallumrød på dobbelt preparert piano, og Resonans Ensemble med alle musikerne tilknyttet festivalen i en stor gryte av over og undertoner. I tillegg gjør rockettothesky et solosett.

Fri Resonans foregår på Dokkhuset, konsertstart er kl. 2100.

Ledige stillinger

Relaterte saker

Martin Taxt

Fri Resonans på sommerturné

Fri Resonans er en festival for tidløs musikk som arrangeres i Trondheim for tredje gang i november i år. I...

Moersfestival

Ung, norsk impro til Tyskland

Norske impro-musikere deltar på «Morning sessions» under Moers-festivalen i Tyskland senere denne måneden.

Kim Myhr bak (Foto: eget)

Fri Resonans – varianter av improvisert musikk

INTERVJU: Det er dags for den fjerde utgaven av festivalen Fri Resonans i Trondheim, som i år vil presentere den...

Flere saker

Still fra musikkvideoen til Kalandra

Ballade video: Fra Nøkken til vannet  

Toppet utgave med Dirty Oppland, Helene Bøksle, Kalandra, Cherry Cinema, Mayflower Madame, SoftSun, Vilde Bye og Stjerneskudd-vinner Randi Oline.

Amalie Stalheim Foto: Ljungrenska tävlingen

Amalie Stalheim til finalen i svenske Solistpriset

Cellisten er eneste norske musiker i den klassiske musikkonkurransen for sangere og instrumentalister.

Sofia Paulusma

Sofia Paulusma blir ny daglig leder i Borealis

Går fra Kode til Borealis i Bergen.