– Det er selvsagt spesielt for en festival som har som mål å bringe verden til Oslo i høstmørket hvert år. Samtidig er det en anledning til å virkelig grave i det byen og resten av landet har å by på, og presentere strålende musikkopplevelser preget av det samme sjangerspennet og den samme nysgjerrigheten som ellers. Oslo er en liten, musikalsk verdensby. Sjelden har vi hatt mer glede av akkurat det enn akkurat nå – og i tiden som kommer. Skriver Oslo World videre.

– Hva skjedde med rehabilitering ...
Ting man tenker på er som regel lett å få ut, bare man får det til å rime. Det forteller en av de innsatte på ullersmo som er med på raplåta.

Et rom for alt – unntatt musikk
INNLEGG: – Det er rart hvordan musikkens kraft alltid hylles i festtaler, men aldri i romfordelingen. Musikkfaget er viktig – så lenge det ikke tar plass, skriver Bodil Gullseth, musikklærer og 2. nestleder i Skolenes landsforbund.

– Vi trenger en ny økonomi. En økonomi for fremtiden.
KRONIKK: – Vi må ha et nytt økonomisk system. Vi må legge inn tall for det som gir menneskeverd og forståelse. Ut med tall som gagner de som gjør seg rike på umenneskelighet og jordens undergang. Det haster sånn.

Ballade klassisk: Jeg har delte meninger
Denne gangen er det delte meninger i enmannsredaksjonen Ballade klassisk.

Ny mentorordning for unge orkestermusikere fra nord
Musikkstudenter fra Nord-Norge kan nå søke opptak til mentorprogrammet Arktisk Mentor Arena. Programmet skal gi unge orkestermusikere erfaring, veiledning og et springbrett til profesjonell karriere.















































