Aase Nordmo Løvberg 2 2005 (Foto: Privat)

Ny biografi om Aase Nordmo Løvberg

Mellembygd Mannskor i Målselv i Troms gir ut bok om sangeren Aase Nordmo Løvberg.

Biografien heter Aase Nordmo Løvberg – Et sangerliv og er forfattet av Guri Sandvik.

Nordmo Løvberg fra Målselv debuterte i Oslo i 1948. Fra 1952 til 1970 var hun ved Operaen i Stockholm.

I 1970 ble Nordmo Løvberg dosent ved Musikkonservatoriet i Oslo, og fra 1973 til 1990 var hun professor ved Norges musikkhøgskole. Hun var sjef ved Den Norske Opera i tre år, fra 1978 – 1981.

Boken gis ut i forbindelse med Nordmo Løvbergs 85-årsdag.

Boken gis ut av Mellembygd Mannskor i Målselv på Orkana forlag i slutten av oktober.

Dette i følge en melding fra Mellembygd Mannskor.

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.

Flere saker
Tekstforfatterpris til Ane Brun

Tekstforfatterpris til Ane Brun

– Hun skriver personlig og eksistensielt, men samtidig universelt.

Ballade video: Søvnløse netter

Ballade video: Søvnløse netter

Med Synne Sanden, Døssi, Bjørn Berge, Jonas Lovv, Joakim Kleven, Leander, Twin Serpent, Nullskattesnylterne & Teater nonSTOP, Halycon Days og Nicolas Leirtrø’s Action Now!

Sarah Winona Sortland er ny daglig leder i Musikkforleggerne

Sarah Winona Sortland er ny daglig leder i Musikkforleggerne

Går fra kommunikasjonsstilling til toppjobben.

Musikk på litteraturfestival: Fortelling, poesi – og nødvendig friksjon

Musikk på litteraturfestival: Fortelling, poesi – og nødvendig friksjon

Hvilken rolle kan musikk ha i en litteraturfestival? Blir vi klokere på musikkens og ordenes roller i språkmodellenes tid? Kan konserter vise veien til leselyst?

– Hva skjedde med rehabilitering ...

– Hva skjedde med rehabilitering ...

Ting man tenker på er som regel lett å få ut, bare man får det til å rime. Slik ser en innsatt på Ullersmo på rap.

Et rom for alt – unntatt musikk

Et rom for alt – unntatt musikk

INNLEGG: – Det er rart hvordan musikkens kraft alltid hylles i festtaler, men aldri i romfordelingen. Musikkfaget er viktig – så lenge det ikke tar plass, skriver Bodil Gullseth, musikklærer og 2. nestleder i Skolenes landsforbund.

Se alle saker
Konserttips Oslo
Serier
Video
Radio