Arrangørene AKKS Oslo (som er Aktive Kvinners Kultursenter), i samarbeid med Norsk Jazzforum tilbyr et nytt kurs for jenter som ønsker introduksjon til jazzmusikk.
AKKS og Norsk jazzforum melder at JazzAKKS ikke er for nybegynnere. Elevene må ha kjennskap til sitt valgte instrument, men trenger ikke å ha spilt jazz før.
Instruktører er:
Kari Rolland – saksofon
Anita Kaasbøll – vokal
Ellen Brekken – bass
Hedvig Mollestad Thomassen – gitar
Elisabeth Nesset – slagverk
Det undervises også i samspill.
Påmeldingsfrist er 14. september. Mer informasjon finne på sidene til AKKS Oslo.

Den største norske artisten i Spotifys historie
Sammenlagt seier til Kyrre.

Blodtur til København
I midten av januar dro ein full buss frå Oslo og omland til København med Tuvas Blodklubb. Sjå korleis det gjekk med "den norske invasion” på dansk folkemusikkfestival.

Slik ble jeg en diva
KRONIKK: – Jeg må slutte å late som om forståelsen av sangerens rolle i jazzmusikken ikke henger sammen med likestilling og en kjønnsdefinert og forutinntatt forståelse av hva sangere befatter seg med.

Ballade video: Trygghet og kontroll
På utstilling med Himmelleite, Luna Mare, Andie Loui, Maizu & Richard, Kristine Blir Rapper, Kamelen, Rule Of Two og Clawfinger.

Mari Boine hedret
Artist og låtskriver Boine fikk ærespris for langt og betydningsfullt virke. Og avslører at hun skriver på ei bok.

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter
Fra Sagene til Mississippi-deltaet, via Senegal og Gambia – Adama Janlo er Norges mest oppsiktsvekkende tilskudd til den tradisjonelle bluesen, og hun er ikke redd for å hente inspirasjon utover det forventede.
















































