Keep of Kalessin_band

Inferno 2009 – flere band bekreftet

Både svensk og nederlandsk metall kommer til Inferno neste påske.

Nederlandske Pestilence er nå bekreftet til Inferno 2009. Pestilence er nå i studio for å spille et nytt album som skal få tittelen ”Resurrection Macabre”. I følge bandet selv vil de framstå som enda mer brutale enn tidligere på ”Resurrection Macabre”.

Vicious Art ble også bekreftet nylig. Svenske Vicious Art har medlemmer fra Dark Funeral, Obscurity Sthlm, Entombed og Guidance of Sin, og slapp sitt andre album, ”Pick up this sick child”, på den danske labelen Mighty Music i 2007.

Ved siden av Pestilence og Vicious Art er disse klare for Inferno 2009.
— Carpathian Forest
— Keep of Kalessin
— Earth
— Code
— Troll
— Unearthly Trance

Den Saakaldte er bekreftet til Infernos kick-off-konsert på John Dee 7. februar, der Mencea allerede står på programmet.

Der vil hele line-up’en til Inferno avsløres.

Dette i følge en pressemelding.

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.

Flere saker
Blodtur til København

Blodtur til København

I midten av januar dro ein full buss frå Oslo og omland til København med Tuvas Blodklubb. Sjå korleis det gjekk med "den norske invasion” på dansk folkemusikkfestival.

Slik ble jeg en diva

Slik ble jeg en diva

KRONIKK: – Jeg må slutte å late som om forståelsen av sangerens rolle i jazzmusikken ikke henger sammen med likestilling og en kjønnsdefinert og forutinntatt forståelse av hva sangere befatter seg med.

Ballade video: Trygghet og kontroll

Ballade video: Trygghet og kontroll

På utstilling med Himmelleite, Luna Mare, Andie Loui, Maizu & Richard, Kristine Blir Rapper, Kamelen, Rule Of Two og Clawfinger.

Mari Boine hedret

Mari Boine hedret

Artist og låtskriver Boine fikk ærespris for langt og betydningsfullt virke. Og avslører at hun skriver på ei bok.

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter

Fra Sagene til Mississippi-deltaet, via Senegal og Gambia – Adama Janlo er Norges mest oppsiktsvekkende tilskudd til den tradisjonelle bluesen, og hun er ikke redd for å hente inspirasjon utover det forventede.

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin

En sjelden mulighet til å møte to amerikanske legender, når Balladeskribent Arvid Skancke-Knutsen snakker med Peter Case & Sid Griffin på Deichman Grünerløkka torsdag 5. mars.

Se alle saker
Konserttips Oslo
Serier
Video
Radio