Marit Karlberg, Silje Risdal Liahagen og Martin Steinum Brun på blodklubb i køben

Høsten er her

...og kammerkonsertene starter i Tromsø.

Fredag 26.august har Tromsø Kammerorkester høsten første konsert.

På programmet står Mozart, Wirén, og verdenspremiere på den nyskrevne saxofonkonserten til den russiske komponisten Alexander Manotskov. Solist er Ola Asdahl Rokkones, og orkesteret ledes for første gang av Tromsø Kammerorkesters nye konsertmester Yuko Kawami.

Yuko Kawami har de siste årene har vært 1.fiolinist i Malaysia Philharmonic Orchestra i Kualalumpur. Hun ble født i Fukuoka, Japan i 1977, og har sin musikkutdannelse fra TOHO musikkskole i Tokyo og The Acadamy of Performing Arts i Praha

Ola Asdahl Rokkones (f.1983) er utdannet saxofonist ved musikkonservatoriet i Tromsø, og er en av Tromsøs mest profilerte musikere. Han er aktiv både som klassisk musiker og jazzmusiker, og er mest kjent som medlem av bandene Rio de Trokkones, Chorinho og DripP.

For mer info om konserten, se denne siden.

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.

Flere saker
Blodtur til København

Blodtur til København

I midten av januar dro ein full buss frå Oslo og omland til København med Tuvas Blodklubb. Sjå korleis det gjekk med "den norske invasion” på dansk folkemusikkfestival.

Slik ble jeg en diva

Slik ble jeg en diva

KRONIKK: – Jeg må slutte å late som om forståelsen av sangerens rolle i jazzmusikken ikke henger sammen med likestilling og en kjønnsdefinert og forutinntatt forståelse av hva sangere befatter seg med.

Ballade video: Trygghet og kontroll

Ballade video: Trygghet og kontroll

På utstilling med Himmelleite, Luna Mare, Andie Loui, Maizu & Richard, Kristine Blir Rapper, Kamelen, Rule Of Two og Clawfinger.

Mari Boine hedret

Mari Boine hedret

Artist og låtskriver Boine fikk ærespris for langt og betydningsfullt virke. Og avslører at hun skriver på ei bok.

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter

Fra Sagene til Mississippi-deltaet, via Senegal og Gambia – Adama Janlo er Norges mest oppsiktsvekkende tilskudd til den tradisjonelle bluesen, og hun er ikke redd for å hente inspirasjon utover det forventede.

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin

En sjelden mulighet til å møte to amerikanske legender, når Balladeskribent Arvid Skancke-Knutsen snakker med Peter Case & Sid Griffin på Deichman Grünerløkka torsdag 5. mars.

Se alle saker
Konserttips Oslo
Serier
Video
Radio