Det er tv-tid på internett, og ingen grunn til ikke å heise opp et par av de mange gode bitene som finnes der ute, og som handler om musikk. Her er to videoer som er sterkt virituose, hver på sin litt overraskende måte.
Først ut er Darren Foreman, en 27 år gammel såkalt beatboxer fra London. Foreman, som også kan dukke opp under dekknavnene Beardyman eller Professor Bernhard Steinerhoff, gir her en oppvisning i sin orale perkusjonskunst, kamuflert som tv-kokk, med krøllparykk og det hele.
Det har ikke lykkes Helg igjen-redaksjonen å finne identiteten til denne fredagens andre artist. Det holder kanskje å si at han er veldig god på rulleskøyter og at han, eller en av hans medhjelpere, kan dette med å stemme sine flasker.
God helg!

Ballade klassisk: Jeg har delte meninger
Denne gangen er det delte meninger i enmannsredaksjonen Ballade klassisk.

Ny mentorordning for unge orkestermusikere fra nord
Musikkstudenter fra Nord-Norge kan nå søke opptak til mentorprogrammet Arktisk Mentor Arena. Programmet skal gi unge orkestermusikere erfaring, veiledning og et springbrett til profesjonell karriere.

Den største norske artisten i Spotifys historie
Sammenlagt seier til Kyrre.

Blodtur til København
I midten av januar dro ein full buss frå Oslo og omland til København med Tuvas Blodklubb. Sjå korleis det gjekk med "den norske invasion” på dansk folkemusikkfestival.

Slik ble jeg en diva
KRONIKK: – Jeg må slutte å late som om forståelsen av sangerens rolle i jazzmusikken ikke henger sammen med likestilling og en kjønnsdefinert og forutinntatt forståelse av hva sangere befatter seg med.















































