Før hun dro til Norge hadde Abbey fra Supmagazine blitt rådet til ikke å spørre nordmenn om svartmetall. Abby greide likevel ikke å dytte alle spørsmålene bort og måtte til slutt oppsøke Helvete under sitt besøk på Øyafestivalen.
Serene Maneesh opptrådte på Høvikodden Live i begynnelsen av september. Etter eget sigende «noe litt annerledes før SM skal slynge seg ut i galaxene igjen». Tittelen for Høvikodden live var «To be Heard is to be Seen». Serena Maneesh gjorde en vri og endret for anledningen tittelen til «To be Heard is NOT to be Seen»:
Høvikodden live fortsetter ut oktober med dette programmet:
Søndag 4. 10. kl. 14 Jaap Blonk (NL) fremfører Schwitters ”Ursonate”
Stine Motland
Performance med Tori Wraanes med band
Søndag 11.10. kl 14 Merzbow + VOID OV VOICES (Attila)
Søndag 25.10. kl 14 Lydpoesi
Sten Hanson, Famlende Forsøk, Jordan Scott, Pär Thörn, Sarah Granskou, tekstopia m.fl
Du skjønner at jeg….
«Det var er ikke min narkotika du fant i lommen konstabel. Jeg har lånt buksen av en bekjent», og andre gode unnskyldninger fra underholdningsverdenen.

Blodtur til København
I midten av januar dro ein full buss frå Oslo og omland til København med Tuvas Blodklubb. Sjå korleis det gjekk med "den norske invasion” på dansk folkemusikkfestival.

Slik ble jeg en diva
KRONIKK: – Jeg må slutte å late som om forståelsen av sangerens rolle i jazzmusikken ikke henger sammen med likestilling og en kjønnsdefinert og forutinntatt forståelse av hva sangere befatter seg med.

Ballade video: Trygghet og kontroll
På utstilling med Himmelleite, Luna Mare, Andie Loui, Maizu & Richard, Kristine Blir Rapper, Kamelen, Rule Of Two og Clawfinger.

Mari Boine hedret
Artist og låtskriver Boine fikk ærespris for langt og betydningsfullt virke. Og avslører at hun skriver på ei bok.

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter
Fra Sagene til Mississippi-deltaet, via Senegal og Gambia – Adama Janlo er Norges mest oppsiktsvekkende tilskudd til den tradisjonelle bluesen, og hun er ikke redd for å hente inspirasjon utover det forventede.

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin
En sjelden mulighet til å møte to amerikanske legender, når Balladeskribent Arvid Skancke-Knutsen snakker med Peter Case & Sid Griffin på Deichman Grünerløkka torsdag 5. mars.






































