Øyafestivalen 2004 (Foto: Kimm Saatvedt)

Festivaloversikt 2007

Antall musikkfestivaler i Norge er høyere enn noensinne. Fra All Ears i januar til Piksel i november er det et stort utvalg, og med en bredde som burde dekke de fleste smaksbehov. Publikum ser ut til å sette pris på tilbudet ved å strømme til festivalene i stor skala. Det kan være lett å gå seg i vill ”festivaljungelen”. Med festivaloversikten er det litt lettere å planlegge sommerens utflukter.

Mylderet av festivaler her til lands har blitt ganske omfattende, ikke minst på sommeren er det stor tetthet. Bare i disse dager er det mulig å velge mellom Wallinfestival i Oslo, Balejazz i Sogn og Fjordane og Classic Rock Festival i Sandnes – for å nevne noe av det som skjer.

Snart er det også duket for de store og populære pop- og rockfestivalene som Quart og Hove, og jazzfestivaler i Molde og Kongsberg. Men det er mange større og mindre arrangementer rundt disse, og for å lette oversikten med når de ulike festivalene pågår, anbefales denne oversikten.

Her finner du en liste over de fleste norske musikkfestivalene i løpet av året, sortert etter dato, og med nødvendig informasjon om det enkelte arrangement.

Mangler et arrangement? Gi oss gjerne beskjed.

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.

Flere saker
Blodtur til København

Blodtur til København

I midten av januar dro ein full buss frå Oslo og omland til København med Tuvas Blodklubb. Sjå korleis det gjekk med "den norske invasion” på dansk folkemusikkfestival.

Slik ble jeg en diva

Slik ble jeg en diva

KRONIKK: – Jeg må slutte å late som om forståelsen av sangerens rolle i jazzmusikken ikke henger sammen med likestilling og en kjønnsdefinert og forutinntatt forståelse av hva sangere befatter seg med.

Ballade video: Trygghet og kontroll

Ballade video: Trygghet og kontroll

På utstilling med Himmelleite, Luna Mare, Andie Loui, Maizu & Richard, Kristine Blir Rapper, Kamelen, Rule Of Two og Clawfinger.

Mari Boine hedret

Mari Boine hedret

Artist og låtskriver Boine fikk ærespris for langt og betydningsfullt virke. Og avslører at hun skriver på ei bok.

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter

Fra Sagene til Mississippi-deltaet, via Senegal og Gambia – Adama Janlo er Norges mest oppsiktsvekkende tilskudd til den tradisjonelle bluesen, og hun er ikke redd for å hente inspirasjon utover det forventede.

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin

En sjelden mulighet til å møte to amerikanske legender, når Balladeskribent Arvid Skancke-Knutsen snakker med Peter Case & Sid Griffin på Deichman Grünerløkka torsdag 5. mars.

Se alle saker
Konserttips Oslo
Serier
Video
Radio