Det er fem lærere ved Porsanger kulturskole, og nå har vi ledig en fast 80 % stilling som kulturskolelærer. Vi underviser i fagene fiolin, piano, gitar, bassgitar, tverrfløyte, tromme, visuell kunst, elevkor, dansegruppe og band. Kulturskolen har årlige sommer- og julekonserter, opptreden i barnehage, skole og andre arenaer. Samarbeid og samspill er avgjørende for suksess. Gjennom året legges det an til flere prosjekter på tvers av fagområdene. Vi har som mål å utvide samarbeidet med skoler og barnehager.
Skolen ligger i Lakselv innerst i Porsangerfjorden. Der finnes en rekke fritidsmuligheter knyttet til både idrett, musikk og den vakre naturen. Kommunen er også kjent for sine tre gode lakseelver.
Arbeidsoppgaver:
- undervisning
- delta i planlegging og arrangering av årlige konserter
- delta i planlegging og arrangering av opptredner i barnehage, skole og andre arenaer
- delta i de prosjekter kulturskolen har og planlegger
Vårt verdigrunnlag:
Porsanger kommune har en godt forankret arbeidsgiverstrategi, der vi vektlegger følgende verdier:
Samspill
Tillit
Respekt
Åpenhet
Loljalitet
Verdiene skal være styrende for hvordan vi møter våre brukere, innbyggere og hverandre som ansatte i Porsanger kommune
Kvalifikasjoner:
- Pedagogisk utdanning
- Instrumentutdanning fra musikkonservatorium eller annen musikkpedagogisk utdanning på minimum bachelor nivå
Ønskede egenskaper:
Vi har særlig behov for undervisningskompetanse i følgende fag:
- Gitar
- Piano
- Elevkor
- Musikkterapi
Det er fint om du kan arrangere musikk og gi sangtimer ved behov.
Personlige egenskaper som god kommunikasjon, samarbeidsvilje og -evne, integritet og fleksibilitet vil vektlegges.
Vi søker deg som:
Er en engasjert og faglig dyktig lærer som ønsker å være med på å skape en god og inkluderende kulturskole.
Vi kan tilby:
- Lønn etter tariff
- Gode pensjons og forsikringsavtaler
- Gratis barnehage
- Behjelpelig med å skaffe bolig
- Fast ansatte i Porsanger kommune har mulighet til å gå på samisk kurs i arbeidstiden
- Statens Lånekasse har gunstige ordninger for arbeidstakere i Finnmark er sletting av inntil 20% av lån- med maksimalt kr. 30 000 kroner pr. år.
Spørsmål om stillingen:
- Aktuelle søkere bli innkalt til intervju
- Politiattest må leveres før tiltredelse
- 2 referanser bes oppgitt i søknaden
- Vitnemål og attester må vedlegges søknaden.
Søknad på stillingen sendes elektronisk via lenke på denne siden, «søk stillingen».
Dersom du har spørsmål om stillingen kan du kontakte Rektor ved Kulturskolen, Jens Luhr på e-post: jens.luhr@porsanger.kommune.no
Dersom du ønsker å reservere deg fra oppføring på offentlig søkerliste, må dette begrunnes i søknaden. Opplysninger kan bli offentlig, selv om du har bedt om å ikke bli oppført på søkerlista, jfr. Offentlighetsloven § 25. Du vil i så tilfelle bli varslet om dette, og få anleding til å trekke din søknad før publisering av offentlig søkerliste.







































