Girl Group backstage på klubben Nice N Sleazy i Glasgow

Suksess for Nidarøhallen

Nidarøhallen i Trondheim innfridde forventningene som konsertarena etter onsdagens konsert med Bryan Adams Nå planlegger arrangør Søren Hjorth et nytt storarrangement i høst.

BransjenPopulærmusikk

Trondheim har fått sitt Oslo Spektrum med Nidarøhallen, skal vi dømme ut fra arrangør Søren Hjorth. Både Hjort, Bryan Adams og publikum var storfornøyd med onsdagens konsert, ifølge Adresseavisen.

— Lyden var innmari god, og serveringen i foajeen fungerte veldig bra. Det virket som om publikum hadde det veldig morsomt, og vi fikk tilbakemeldinger fra Bryan Adams og hans crew om at de gjerne kommer tilbake igjen. De understreket flere ganger at de var kjempefornøyde, forteller Hjort.

3700 publikummere var inne i salen, og ifølge Hjort kan tallet økes framover.

— 4000 er maks antall i forhold til brannforskriftene, men vi valgte å stoppe på 3700. Nå har vi fått testet ut toalettene, foajeen og infrastrukturen, og vet at det fungerer bra. Dermed vil vi nok fylle salen til neste konsert, sier Hjorth

Han har planer om et nytt storarrangement allerede i høst. Nidarøhallen rommer også en amfitribune med 1100 sitteplasser, som kan brukes om behovet er det.

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.

Flere saker
Tekstforfatterpris til Ane Brun

Tekstforfatterpris til Ane Brun

– Hun skriver personlig og eksistensielt, men samtidig universelt.

Ballade video: Søvnløse netter

Ballade video: Søvnløse netter

Med Synne Sanden, Døssi, Bjørn Berge, Jonas Lovv, Joakim Kleven, Leander, Twin Serpent, Nullskattesnylterne & Teater nonSTOP, Halycon Days og Nicolas Leirtrø’s Action Now!

Sarah Winona Sortland er ny daglig leder i Musikkforleggerne

Sarah Winona Sortland er ny daglig leder i Musikkforleggerne

Går fra kommunikasjonsstilling til toppjobben.

Musikk på litteraturfestival: Fortelling, poesi – og nødvendig friksjon

Musikk på litteraturfestival: Fortelling, poesi – og nødvendig friksjon

Hvilken rolle kan musikk ha i en litteraturfestival? Blir vi klokere på musikkens og ordenes roller i språkmodellenes tid? Kan konserter vise veien til leselyst?

– Hva skjedde med rehabilitering ...

– Hva skjedde med rehabilitering ...

Ting man tenker på er som regel lett å få ut, bare man får det til å rime. Slik ser en innsatt på Ullersmo på rap.

Et rom for alt – unntatt musikk

Et rom for alt – unntatt musikk

INNLEGG: – Det er rart hvordan musikkens kraft alltid hylles i festtaler, men aldri i romfordelingen. Musikkfaget er viktig – så lenge det ikke tar plass, skriver Bodil Gullseth, musikklærer og 2. nestleder i Skolenes landsforbund.

Se alle saker
Konserttips Oslo
Serier
Video
Radio