Abonnementstjenesten Spotify, som stadig oftere omtales som musikkbransjens skarpeste våpen i kampen mot gratisdelingen, melder at en avtale med filbutikken 7digital åpner for låtkjøp i tillegg såkalt «streaming» via nettet til datamaskin eller mobiltelefon.
Filene skal i følge Telegraph ikke være kopibeskyttet, noe som åpner for overføring til mp3spiller eller mobiltelefon uavhengig av produsent.
Det går ikke frem av selskapets blog hvor mye et kutt vil koste. Til gjengjeld skriver selskapet at planene er å lansere den etterlengtede tilleggstjenesten i Storbritannia, Frankrike og Spania og at andre markeder vil følge «in the near future».

Blodtur til København
I midten av januar dro ein full buss frå Oslo og omland til København med Tuvas Blodklubb. Sjå korleis det gjekk med "den norske invasion” på dansk folkemusikkfestival.

Slik ble jeg en diva
KRONIKK: – Jeg må slutte å late som om forståelsen av sangerens rolle i jazzmusikken ikke henger sammen med likestilling og en kjønnsdefinert og forutinntatt forståelse av hva sangere befatter seg med.

Ballade video: Trygghet og kontroll
På utstilling med Himmelleite, Luna Mare, Andie Loui, Maizu & Richard, Kristine Blir Rapper, Kamelen, Rule Of Two og Clawfinger.

Mari Boine hedret
Artist og låtskriver Boine fikk ærespris for langt og betydningsfullt virke. Og avslører at hun skriver på ei bok.

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter
Fra Sagene til Mississippi-deltaet, via Senegal og Gambia – Adama Janlo er Norges mest oppsiktsvekkende tilskudd til den tradisjonelle bluesen, og hun er ikke redd for å hente inspirasjon utover det forventede.

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin
En sjelden mulighet til å møte to amerikanske legender, når Balladeskribent Arvid Skancke-Knutsen snakker med Peter Case & Sid Griffin på Deichman Grünerløkka torsdag 5. mars.






































