Rabo: Klar for karriere.

Smalltown-gründer til Warner

Oppretter nytt plateselskap under Warner.

Kalender

Konsert med TRIO R3 i Høvik kirke

09/02/2025 Kl. 17

Oslo

Trekkspillcafé på Modum

10/02/2025 Kl. 19.00

Viken

Lunsj med kultur: Brasilieras

14/02/2025 Kl. 1200

Oslo

Konsert: My Funny Valentine

14/02/2025 Kl. 19:00

Oslo

Warner Music Norway og Joakim Haugland oppretter det nye selskapet K Dahl Eftf. Navnet er hentet fra en urmakerbutikk i Flekkefjord som ble startet i 1898, der Hauglands mor var ansvarlig for plateavdelingen på 60- og 70-tallet.
Følg Ballade på Facebook
Selskapet har allerede sikret seg avtaler med artistene I Was A King og Young Dreams. Første utgivelse blir I Was A King, med albumet You Love It Here, 5. oktober.
– Vi i Warner Music Norway har stor respekt for Joakims teft og resultater, og vi tror denne labelen kan være med å heve de av artistene Joakim vil jobbe med, men som ikke har en naturlig plass på Smalltown Supersound, sier Warner Music-sjef Guttorm Raa i en pressemelding.
Haugland vil fortsette å arbeide med Smalltown Supersound.
– Etter å ha jobbet uavhengig med Smalltown Supersound, og underlablene Smalltown Superjazz og Strømland Records i nærmere 20 år, føltes tiden nå inne for å gjøre en egen label sammen med en major, sier han.

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.
Konserttips Oslo