Kristiansand tingrett har avsagt dommen i straffesaken mot tidligere festivalsjef i Qaurtfestivalen, Arild Buli.
Buli er dømt til ett års fengsel, i tillegg til å måtte betale skattemyndighetene 1,4 millioner kroner i erstatning for unndratt moms, skriver Fedrelandsvennen.
Buli ble etter Quartfestivalens konkurs i 2009 tiltalt for brudd for bokføringsloven, ligningsloven, momosloven, og skattebetalingsloven, og for bedrageriforsøk. Han er dømt på nesten alle punkter.
Festivalen gikk konkurs med 38 millioner kroner i gjeld, og Buli selv hadde 18 millioner kroner utestående til festivalen. Han gikk selv personlig konkurs, og er for tiden arbeidsledig og uten jobb. Likevel må han betale kravet på 1,4 millioner til skattemyndighetene innen to uker, melder avisen.

Ballade video: Trygghet og kontroll
På utstilling med Himmelleite, Luna Mare, Andie Loui, Maizu & Richard, Kristine Blir Rapper, Kamelen, Rule Of Two og Clawfinger.

Mari Boine hedret
Artist og låtskriver Boine fikk ærespris for langt og betydningsfullt virke. Og avslører at hun skriver på ei bok.

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter
Fra Sagene til Mississippi-deltaet, via Senegal og Gambia – Adama Janlo er Norges mest oppsiktsvekkende tilskudd til den tradisjonelle bluesen, og hun er ikke redd for å hente inspirasjon utover det forventede.

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin
En sjelden mulighet til å møte to amerikanske legender, når Balladeskribent Arvid Skancke-Knutsen snakker med Peter Case & Sid Griffin på Deichman Grünerløkka torsdag 5. mars.

Å være musikalsk i et etisk perspektiv
Under festivalen "Ding-dong eller dong-ding?" 4. mars vil pianist Ellen Ugelvik og musikkterapeut Gro Trondalen utfordre publikum til å reflektere over hva det egentlig betyr å være musikalsk, også i et etisk perspektiv.

Norske arrangører om «de fire store» og internasjonal konkurranse
Får «de fire store» i livemarkedet for mye makt? NKA-lederen peker på maktskifter som kan skape en ubalanse i resten av feltet.






































