På by:Larm 07 spilte nærmere 70 demoband, og 81 % av disse svarte i en spørreundersøkelse etter arrangementet at de fikk stor nytte av deres konsert i løpet av de to første ukene etter by:Larm i Trondheim.
by:Larm har i løpet av de ti siste årene fungert som et springbrett for en rekke norske band som f.eks; 120 Days (bildet), BigBang, Briskeby, Sondre Lerche og Tungtvann.
Hvert år mottar by:Larm nærmere 1100 henvendelser av artister/band som ønsker å spille på Norges viktigste showcase-festival, så derfor rådes det til å følge de enkle retningslinjene for påmelding.
Som demoband blir du/ditt band valgt ut til å spille ikke bare èn showcase, men to konserter på noen av by:Larms mange scener i løpet av festivalens tre dager.
Har du flere spørsmål angående by:Larm Live og utvelgelsen av band råder vi deg til å sjekke ut FAQ-siden på bylarm.no.
Påmeldingsskjema finnes her.
Merk: Påmeldingsfristen løper ut 20. september klokken 23:59.
by:Larm finner sted i Oslo 21. – 23. februar 2008.

Blodtur til København
I midten av januar dro ein full buss frå Oslo og omland til København med Tuvas Blodklubb. Sjå korleis det gjekk med "den norske invasion” på dansk folkemusikkfestival.

Slik ble jeg en diva
KRONIKK: – Jeg må slutte å late som om forståelsen av sangerens rolle i jazzmusikken ikke henger sammen med likestilling og en kjønnsdefinert og forutinntatt forståelse av hva sangere befatter seg med.

Ballade video: Trygghet og kontroll
På utstilling med Himmelleite, Luna Mare, Andie Loui, Maizu & Richard, Kristine Blir Rapper, Kamelen, Rule Of Two og Clawfinger.

Mari Boine hedret
Artist og låtskriver Boine fikk ærespris for langt og betydningsfullt virke. Og avslører at hun skriver på ei bok.

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter
Fra Sagene til Mississippi-deltaet, via Senegal og Gambia – Adama Janlo er Norges mest oppsiktsvekkende tilskudd til den tradisjonelle bluesen, og hun er ikke redd for å hente inspirasjon utover det forventede.

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin
En sjelden mulighet til å møte to amerikanske legender, når Balladeskribent Arvid Skancke-Knutsen snakker med Peter Case & Sid Griffin på Deichman Grünerløkka torsdag 5. mars.












































