Dagsavisens artikler om norgesturneen til Savoy har resultert i et tilsvar i Ballade fra Savoys bookingfirma Atomic Agency, ved daglig leder Thomas Olavsen. Han kommer her med en rekke nedsettende personkarakteristikker – ham om det.
For oss som har skrevet sakene i Dagsavisen – Bernt Erik Pedersen og Lars West Johnsen – er det likevel etpar ting vi vil understreke, fordi dette gjelder grunnleggende journalistisk praksis.
Vi har flere ganger oppfordret Atomic/Thomas Olavsen til å kommentere uttalelsene fra konsertarrangør Magnus Berning i Haugesund. Dagen før saken sto på trykk var Dagsavisen gjentatte ganger i kontakt med Olavsen, som valgte å svare «ingen kommentar» til kritikken fra Berning.
Nå svarer Olavsen likevel, gjennom Ballade. Det fremstår som noe underlig.
Tallene for salg av billetter til Savoys norgesturné har Dagsavisen innhentet direkte fra hver enkelt konsertarrangør. Olavsen har gjentatte ganger hevdet at tallene er «gale», uten å gå inn på hva som er feil – noe han også har fått anledning til av Dagsavisen.
Hilsen
Bernt Erik Pedersen
Lars West Johnsen
Journalister, Dagsavisen

Tekstforfatterpris til Ane Brun
– Hun skriver personlig og eksistensielt, men samtidig universelt.

Ballade video: Søvnløse netter
Med Synne Sanden, Døssi, Bjørn Berge, Jonas Lovv, Joakim Kleven, Leander, Twin Serpent, Nullskattesnylterne & Teater nonSTOP, Halycon Days og Nicolas Leirtrø’s Action Now!

Sarah Winona Sortland er ny daglig leder i Musikkforleggerne
Går fra kommunikasjonsstilling til toppjobben.

Musikk på litteraturfestival: Fortelling, poesi – og nødvendig friksjon
Hvilken rolle kan musikk ha i en litteraturfestival? Blir vi klokere på musikkens og ordenes roller i språkmodellenes tid? Kan konserter vise veien til leselyst?

– Hva skjedde med rehabilitering ...
Ting man tenker på er som regel lett å få ut, bare man får det til å rime. Slik ser en innsatt på Ullersmo på rap.

Et rom for alt – unntatt musikk
INNLEGG: – Det er rart hvordan musikkens kraft alltid hylles i festtaler, men aldri i romfordelingen. Musikkfaget er viktig – så lenge det ikke tar plass, skriver Bodil Gullseth, musikklærer og 2. nestleder i Skolenes landsforbund.


















































