Girl Group backstage på klubben Nice N Sleazy i Glasgow

By;Alarm tøffer seg

Deler ut biodieselstipend og pris til årets diktator og virus.

BransjenPopulærmusikk

By;Alarm mener selv at de har gått fra å være en by:Larm mock award og prisutdelingsparodi til spydspiss for innovativ og ny musikk på åtte år.

Kategoriene det deles ut pris i er innovative nok. I kategorien Årets karbonbaserte livsform er Susanne Sundfør, Egil Hegerberg og Stevia nominert.

Andre kategorier er Årets organisering av lyd og stillhet i rytmiske strukturer (årets album), Årets fil (lyd, program eller virus) og Årets trykkbølger i luft (konsert). Ingen er foreløpig nominert i disse kategoriene.

By;Alarm deler også ut Minneprisen til Turkmenbashis ære, som er en bransjepris ment for årets diktator. Vinneren får Spotify Premium i ett år.

Vinneren av Biodiesel-stipendet får en tønne biodiesel som må brukes på å turnere i østlandsområdet forutsatt at man ikke uttaler seg kritisk om By;Alarm, Metronomicon Audio eller Handmade Records “i en periode på ca en million år”, som det heter i en pressemelding.

Konsertene foregår på Sound of Mu, Café Mir og Podium. Pederpappa og Arefar med Adoptivlars, Geko Fattal, Epikurs Euforie og Le Corbeau er blant artistene som opptrer.

Les hele programmet på By;Alarm sine hjemmesider. By;Alarm skjer samtidig som by:larm 17. – 19. februar.

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.

Flere saker
Tekstforfatterpris til Ane Brun

Tekstforfatterpris til Ane Brun

– Hun skriver personlig og eksistensielt, men samtidig universelt.

Ballade video: Søvnløse netter

Ballade video: Søvnløse netter

Med Synne Sanden, Døssi, Bjørn Berge, Jonas Lovv, Joakim Kleven, Leander, Twin Serpent, Nullskattesnylterne & Teater nonSTOP, Halycon Days og Nicolas Leirtrø’s Action Now!

Sarah Winona Sortland er ny daglig leder i Musikkforleggerne

Sarah Winona Sortland er ny daglig leder i Musikkforleggerne

Går fra kommunikasjonsstilling til toppjobben.

Musikk på litteraturfestival: Fortelling, poesi – og nødvendig friksjon

Musikk på litteraturfestival: Fortelling, poesi – og nødvendig friksjon

Hvilken rolle kan musikk ha i en litteraturfestival? Blir vi klokere på musikkens og ordenes roller i språkmodellenes tid? Kan konserter vise veien til leselyst?

– Hva skjedde med rehabilitering ...

– Hva skjedde med rehabilitering ...

Ting man tenker på er som regel lett å få ut, bare man får det til å rime. Slik ser en innsatt på Ullersmo på rap.

Et rom for alt – unntatt musikk

Et rom for alt – unntatt musikk

INNLEGG: – Det er rart hvordan musikkens kraft alltid hylles i festtaler, men aldri i romfordelingen. Musikkfaget er viktig – så lenge det ikke tar plass, skriver Bodil Gullseth, musikklærer og 2. nestleder i Skolenes landsforbund.

Se alle saker
Konserttips Oslo
Serier
Video
Radio