No spaghetti edition 2007_ill.

No Spaghetti Edition i Athen

Duch og Huntsville er blant artistene som spiller på årets spaghettifestival.

KunstmusikkPopulærmusikk

Årets utgave av No Spaghetti Edition festivalen finner sted i Athen 6. – 8. desember. Tidligere har det blitt arrangert spaghettifestivaler i Barcelona, Buenos Aires og i fjor i Stavanger.

No Spaghetti Edition er et impro-ensemble startet i 1998 med trioen Zach, Grydeland og Kluften som nøkkelmedlemmer. De samler artister fra mange områder for musikalsk utforskning, og som en forlengelse av dette ble den globale No Spaghetti Edition festival startet i 2004. I år arrangeres den altså i Athen, sammen med 2:13 festivalen.

På programmet finner vi blant andre Huntsville og bassist Michael Francis Duch. Hit kommer også japanske Saschiko M, engelske Lee Patterson og den italienske fløytisten Alessandra Rombola.

Mer informasjon om festivalen finnes på hjemmesidene til No Spaghetti Edition.

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.

Flere saker
Tekstforfatterpris til Ane Brun

Tekstforfatterpris til Ane Brun

– Hun skriver personlig og eksistensielt, men samtidig universelt.

Ballade video: Søvnløse netter

Ballade video: Søvnløse netter

Med Synne Sanden, Døssi, Bjørn Berge, Jonas Lovv, Joakim Kleven, Leander, Twin Serpent, Nullskattesnylterne & Teater nonSTOP, Halycon Days og Nicolas Leirtrø’s Action Now!

Sarah Winona Sortland er ny daglig leder i Musikkforleggerne

Sarah Winona Sortland er ny daglig leder i Musikkforleggerne

Går fra kommunikasjonsstilling til toppjobben.

Musikk på litteraturfestival: Fortelling, poesi – og nødvendig friksjon

Musikk på litteraturfestival: Fortelling, poesi – og nødvendig friksjon

Hvilken rolle kan musikk ha i en litteraturfestival? Blir vi klokere på musikkens og ordenes roller i språkmodellenes tid? Kan konserter vise veien til leselyst?

– Hva skjedde med rehabilitering ...

– Hva skjedde med rehabilitering ...

Ting man tenker på er som regel lett å få ut, bare man får det til å rime. Slik ser en innsatt på Ullersmo på rap.

Et rom for alt – unntatt musikk

Et rom for alt – unntatt musikk

INNLEGG: – Det er rart hvordan musikkens kraft alltid hylles i festtaler, men aldri i romfordelingen. Musikkfaget er viktig – så lenge det ikke tar plass, skriver Bodil Gullseth, musikklærer og 2. nestleder i Skolenes landsforbund.

Se alle saker
Konserttips Oslo
Serier
Video
Radio