Hopp til innhald

Konsert på verdens største rørbjelle

Fredag 20 oktober kl 12.00, på Eiksmarka skole i Bærum, uroppføres et verk av Kjell Samkopf på verdens største rørbjelle.

Lydskulpturen «Aurøra Borealis » er laget av Bærumskunstneren Sverre Hoel, og ble avduket av Bærums Ordfører Odd Reinsfelt den 28. september.

«Aurøra Borealis» er 8 meter lang og 5 meter høy og består av 150 aluminiumsrør med en samlet lengde på ca 500 meter. Sverre Hoel har utført flere store skulpturer og utsmykninger i Bærum.

Billedkunstneren Sverre Hoel og komponisten Kjell Samkopf har tidligere samarbeidet om to helaftens konserter på lydskulptur ; i Sandvika, Bærum under Storbandfestivalen i 199, og i Borggården, Oslo Rådhus under Ultimafestivalen i 1992.

Kjell Samkopf som underviser i slagverk på Musikkhøyskolen i Oslo spiller sammen med Birger Mistereggen og Knut Aalefjær, alle slagverkere i toppskiktet i ny musikk-miljøet i Norge. Birgitte Grimstad synger.

Ledige stillinger

Flere saker

Rita Mamelund, kommunikasjonssjef i Gramo

Vil øke bedrifters kunnskap om musikk

Rettighetsorganisasjonene TONO og Gramo lanserer «Verdien av musikk», en hjelp til norske virksomheter i gjennomtenkt bruk av musikk.

Hedda Mae på Sentrum Scene torsdag 15. september.

Hedda Mae – en popartist som spiller pingpong med fortid og fremtid

Smittsom, ung energi som spesielt de på første rad setter pris på. George Ofori fikk sitt popfiks på showcasefestival.

P3 Live – Arian Engebø

P3 Live – ny musikksatsing i NRK på radio, nett og tv

P3 Live skal vere eit sjangeroverskridande musikkprogram for alle som elskar musikk, melder NRK.