Nytt konserthus IKS og Medplan AS Arkitekter er nå enige om honorar og øvrige betingelser for arkitektoppdraget. Avtalen er på 33,9 mill. kroner. Oppdraget omfatter generelle arkitektytelser, faglig prosjekteringsledelse og prosjektering av utomhusanlegg.
— Vi er godt fornøyd med at vi har kommet til enighet med Medplan, sier prosjektsjef Arve Madland i Nytt konserthus IKS. – Forhandlingene har vært greie, og jeg har god tro på at vi skal få til et fruktbart samarbeide.
— Vi gleder oss til å komme i gang for fullt, sier oppdragsansvarlig i Medplan, Per Christian Brynildsen. – Vi ser dette som et av det mest spennende og utfordrende byggeprosjektene i Norge i dag.
Medplan vant den internasjonale arkitektkonkurransen om nytt konserthuset i desember 2003. Det er det samme teamet som arbeidet med denne konkurransen som nå skal føre arbeidet videre. Teamet består av sivilarkitektene Per Chr. Brynildsen, Marianne Dahle og Svein Bergersen. Brynildsen regner med at 10 medarbidere i Medplan vil arbeide med prosjektet på det meste.
Medplan er mest kjent for å tegne sykehus, men har de siste årene gjort seg sterkt gjeldende som kulturthusarkitekter. Medplan har sammen med BGO arkitekter blant annet vunnet konkurransen om nytt kultursenter i Volda og i Kristiansund. Medpan og BGO fikk også innkjøp ved konkurransen om nytt teater- og konserthus i Kristiansand.
Medplan starter nå arbeidet med å utarbeide bebyggelsesplan for konserthuset i Stavanger. Dette arbeidet vil skje i nært samarbeide med Byplanavdelingen i Stavanger kommune og Stavanger Interkommunale Havn. Samtidig vil arbeidet med skisseprosjektet pågå. Dette forutsettes å være ferdig i juni 2007. Forprosjektet forutsettes å være klart i februar 2008.
Nytt konserthus får byggestart høsten 2008 og skal stå klart i 2011. Konserthuset har en kostnadsramme på 1025 mill. kroner. Offentlige og private midler er på plass.

Blodtur til København
I midten av januar dro ein full buss frå Oslo og omland til København med Tuvas Blodklubb. Sjå korleis det gjekk med "den norske invasion” på dansk folkemusikkfestival.

Slik ble jeg en diva
KRONIKK: – Jeg må slutte å late som om forståelsen av sangerens rolle i jazzmusikken ikke henger sammen med likestilling og en kjønnsdefinert og forutinntatt forståelse av hva sangere befatter seg med.

Ballade video: Trygghet og kontroll
På utstilling med Himmelleite, Luna Mare, Andie Loui, Maizu & Richard, Kristine Blir Rapper, Kamelen, Rule Of Two og Clawfinger.

Mari Boine hedret
Artist og låtskriver Boine fikk ærespris for langt og betydningsfullt virke. Og avslører at hun skriver på ei bok.

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter
Fra Sagene til Mississippi-deltaet, via Senegal og Gambia – Adama Janlo er Norges mest oppsiktsvekkende tilskudd til den tradisjonelle bluesen, og hun er ikke redd for å hente inspirasjon utover det forventede.

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin
En sjelden mulighet til å møte to amerikanske legender, når Balladeskribent Arvid Skancke-Knutsen snakker med Peter Case & Sid Griffin på Deichman Grünerløkka torsdag 5. mars.










































