Bare Jazz har lenge levd på lånt tid, og ber nå om hjelp til å finne nye, egnede lokaler. Det så en stund ut til at gårdeier Thon vurderte å la butikken få bli i lokalet, men for en halvannen ukes tid siden kom meldingen som innehaver Bodil Niska aller minst ønsket å høre: Det 1100 kvadratmeter store lokalet skal nå leies ut til nye interessenter, som vil gjøre det om til et treffsted for country-entusiaster.
— Vi er nå på jakt etter nye lokaler i sentrum, forteller Niska. – Vi vil helst ha 150 – 200 kvadratmeter, der vi kan videreføre hele konseptet med kafé, scene og butikk. Og aller helst skulle vi få tak i det uten å betale det hvite ut av øyet.
Bodil Niska mener at det er behov for en oase som Bare Jazz, og kan melde om en stadig økende interesse for tilbudene til konseptet. Det hjelper likevel lite, når man nå risikerer å bli satt på gaten i løpet av et par måneder.
— Bare Jazz dreier seg om noe mer enn kjøp og salg. Vi er mer som en god, gammeldags varehandel, der folk kommer for å prate og omgås. Vi har lagt vekt på det sosiale aspektet, og håper å kunne videreføre det i et nytt lokale. Derfor kan vi ikke flytte inn i et hvilket som helst kjøpesenter – vi trenger et sted med sjel, ikke glass og betong.
Bodil Niska er svært takknemlig for alle tips om egnede lokaler, og kan kontaktes via hjemmesidene til Bare Jazz. Hun understreker at dette haster, og bruker mye av tiden sin på å forsøke å løse situasjonen. Dermed er det uunngåelig at hennes egen musikk for en tid havner i annen rekke.
— Jeg er et følelsesmenneske, og Bare Jazz er på mange måter barnet mitt. Om vi nå klarer å finne et nytt lokale, skal jeg bli glad igjen. Da kan det kanskje også bli en ny tur i studio.

Ballade video: Signaler fra det ytre rom
Ekstra stor utgave med Anne Sandøy, Misty Coast, Oakland Rain. Luke Elliot, Lonely Crowd, Geir Sundstøl, Thea Wang, Tomora, Marqide, Ea Othilde, Les Faux Coupes og Vreid.

Warner, Sony og Universal har inngått KI-avtaler: Hva betyr det for norske musikere?
INNLEGG: Skal det etableres et rettferdig og bærekraftig system må det skje gjennom tydelige europeiske rammer. Kollektiv forvaltning sikrer samtykke og rimelig vederlag for alle musikkskapere, ikke bare de med store amerikanske forlagsavtaler, skriver Willy Martinsen i Tono.

Idyllen slår sprekker
Bitter strid mellom eierne av Idyllfestivalen i Fredrikstad, som møtes i Oslo tingrett denne uken.

Dette sier kunnskapsdepartementet om musikk hos lærere
Regjeringsutvalget vil ha musikk tilbake i lærernes obligatoriske utdanning.

– Musikk i skolefagene er en underutnytta ressurs
Regjeringsutvalget vil ha musikk tilbake i lærernes obligatoriske utdanning.

Med Tuvaband ned under vannskorpa
2025 ble det store drømmepopåret. Bli med ut å svømme, i Tuvas klang!




















































