I dag spilles både “Et Operakammer” og “A – eit skuggeteater” videre. I Lindemansalen ved Norges musikkhøgskole optrer Accroche Note med verker av franske Georges Aperghis, mens Kulturkirken Jakob byr på konsert med Oslo Sinfonietta og Irvine Arditti, der bl.a. Edgar Varèse og Eric Satie står på programmet. Og på Blå kan du høre Stian Caspersen og Jarle Vespestad.

Fra "Et Operakammer"

Dagsprogram

[10.00] Henie Onstad Kunstsenter

Installasjonen EROTOGOD – et verk av Synestetik

Medvirkende Knut Mork Skagen, Asbjørn Flø, Ståle Stenslie, Trond Lossius, Einar Øverenget, Siv Thorud, dd, Max Rheiner, Thomas Jøndal

Takk til Karl Anders Øygard, Pål Malm, Birger Nymo, Caroline Ekornes, Alle på Riksutstillinger

Verket er støttet av Telenor FoU, Riksutstillinger, Norsk kulturråd, Ultima, Henie Onstad Kunstsenter, Norsk nettverk for Teknologi Akustikk og Musikk (NoTAM)

Installasjonen vises hver dag under resten av festivalen. Etter festivalen vises den på Henie Onstad Kunstsenter frem til 21. oktober 2001. Henie Onstad Kunstsenter er åpent tirsdag til torsdag kl. 10.00 – 21.00 og fredag til mandag kl.11.00 -18.00.
———————————————————————————
[13:00] Oslo Konserthus, Lille Sal

ULTIMA UNG 3
JORGE ISAAC blokkfløyte og elektronikk
Vinner av andreprisen og spesialprisen for bruk av elektronikk under International Gaudeamus Interpreters Competition 2001

Luciano Berio (IT) Gesti (1966) 5′
for tenorblokkfløyte
Roderik de Man (NL) Entanglements (1987-91) 10′
for sopranino-/alt-/tenor-/bassblokkfløyte og tape
Mauricio Kagel (DE) Atem (1969/70) 15′
for preparert bass- og kontrabassblokkfløyte
og live elektronikk
Moritz Eggert (DE) Außer Atem (1994) 8’30”
for sopranblokkfløyte og to altblokkfløyter
Louis Andriessen (NL) Ende (1981) 4′
for to altblokkfløyter

Produsert av Ultima
Gratis adgang
———————————————————————————
[15:00] Stenersenmuseet

FAKTA MORGANA ­ legitim vold?

En konsertperformance for to tromboner, skuespillere, tape og tv

“For en kvinne en lørdagskveld er det tryggere å oppholde seg et hvilket som helst annet sted enn i sitt eget hjem.”

Medvirkende:
Trombone Musikere fra Ensemble Ernst
Film/visuelt Ingebjørg Torgersen Musikk Bjørn B. Skjelbred Instruktør Marius Kolbenstvedt
Video, lys Boya Bøckman
Lyd Cato Langnes
Skuespillere Kristin Hestad Are Larsen Tomi Päiväläinen Kristin Skogheim Jan Sælid

Basert på vitenskapelige tekster av Kristin Skjørten, Vidar Halvorsen, Andreas Winsnes, Tore Bjørgo og Yngve Carlsson.
———————————————————————————
[16:00] Det Norske Teatret

A. ­ ein skuggeopera (2001)

Musikk Cecilie Ore
Tekst Paal-Helge Haugen

Solostemmer Joachim Calmeyer
Anneke von der Lippe
Stemmer Tilman Hartenstein
Henrik Inadomi
Lakis Karnezis
Rob Waring
Scenisk medvirkning Øyvind Jørgensen

Regi Hilde Andersen
Scenografi Henrik E. Nielsen
Lys Kristin Bredal
Lydopptak/lydkonsulent Audun Strype
Lydkonsulent Mats Claeson

Produsent Ketil Akerø

Produsert av oslo opera net
Bill.: 180/120
———————————————————————————
[17:00] Norges musikkhøgskole, Lindemansalen

ACCROCHE NOTE

Sopran Françoise Kubler
Klarinetter Armand Angster
Cello Isabelle Veyrier
Klaver Vincent Leterme

Georges Aperghis (FR)
Simulacre IV (1995) for bassklarinett 7′
Trois couplets (1988) for sopran, kontrabassklarinett 15′
Les secrets élémentaires (1998) for klaver 13′
Trio (1996) for klarinett, cello og klaver 11′
Trois monomanies (1991) for sopran 10′
Il gigante golia (1975/1990) for sopran, klarinett
og klaver 8′

Produsert av Ultima
Bill.: 180/120 BS/kode: OLS1010

———————————————————————————
[19:30] Kulturkirken Jakob

OSLO SINFONIETTA OG IRVINE ARDITTI
Dirigent Christian Eggen
Fiolin Irvine Arditti

Edgar Varèse (FR) Octandre (1923)
Brian Ferneyhough (GB) Terrain (1992)
Fiolin: Irvine Arditti
Magnus Lindberg (FI) Engine (1996, rev. 1998)

Pause

Eric Satie (FR) Socrate (1917-18)

Produsert av Oslo Sinfonietta
Bill.: 180/120 BS/kode: OKJ1010

———————————————————————————

[21:00] Blå

STIAN CARSTENSEN & JARLE VESPESTAD

Produsert av Ultima
Bill.: 180/120 BS/kode: OJB1010

———————————————————————————

[22:30] Parkteatret

ET OPERAKAMMER (2001)
— en seriøs kabaret av Olav Anton Thommessen

Sopran Guri Egge
Klaver Trond Lindheim
Akkordeon Frode Haltli
Kontrabass Håkon Thelin

Regi Veselina Manolova
Lys Stian Wærenskjold
Kostymer Antti Bjørn

Produsert av Rikskonsertene og Opera Vest i samarbeid med Ultima

Bill.: 180/120 BS/kode: OPT1010

Publisert:

Del: