Ballade gir deg hele programmet for Ultimafestivalen 2001. Fredag 5. oktober kan du i tillegg til den store åpningskonserten med Leif Ove Andsnes og Oslo Filharmoniske Orkester, bl.a. få med deg hele den elektroakustiske musikkens historie på Blå ­ i form av fire timer med uavbrutt musikk!

Europeras (Cage)

Dagsprogram

[12.00] Black Box Teater

MINIBOX – Paintbox
Pia Myrvold
En multimediaforestilling for barn fra 4 ­11 år

Dansere Siri Jøntvedt, Snelle Hall
Skuespiller Kyrre Hellum

Scenografi, video, kostymer, musikk Pia Myrvold
Koreografi Un-Magrit Nordseth
Lysdesign Inger Johanne Byhring

Produsert av Black Box Teater/LilleBox i samarbeid med Teater Ibsen. Støttet av Norsk kulturråd og Norge 2005

Bill.: 100/80 BS/kode: BBL0510

———————————————————————————

[19:00] Stenersenmuseet

Åpning av installasjonen Art Impact (Collective retinal memory) – en virtual reality interaktiv installasjon av Maurice Benayoun.

Musikk: Jean Baptiste Barrière

Software-utvikling david Nahon & david Bergonzo (Z-A)
Production Z-A / oraos.com

Takk til Mission 2000 en France og utstillingen La beauté en Avignon, organisatorer og artister.

Installasjonen vises hver dag under hele festivalen unntatt mandag 8.oktober. Stenersenmuseet er åpent tirsdag og torsdag 11-19, onsdag, fredag, lørdag og søndag11-17. Mandag stengt.

———————————————————————————

[19:30] Oslo Konserthus, Store Sal

ÅPNINGSKONSERT

Oslo Filharmoniske Orkester
Dirigent: Rolf Gupta
Klaver: Leif Ove Andsnes
Peter Tornquist (NO) Acalanto (1994)
Witold Lutoslawski (PL) Klaverkonsert (1988)

Pause

Hans Werner Henze (DE) Symfoni nr. 7 (1983-84)

Produsert av Oslo Filharmoniske Orkester
Bill.: 250/165 barn 120,- BS/kode: OKH0510

———————————————————————————

[20:00] Black Box Teater

zero visibility corp.: confession time- that cool and immature feeling of total honesty

framsyninga er basert på tekst av: Amok journal, Kjell Askildsen, Philip K Dick, Fjodor Dostojevskij, Finn Iunker, Ernst Jünger, Franz Kafka, Rem Koolhaas, Robert Smithson

medverkande: Marianne Albers, Staffan Eek, Ludde Hagberg, Terje Tjøme Mossige, Cecilie Lindeman Steen, Line Tørmoen

koreografi Ina Christel Johannessen
scenografi Jens Sethzman
musikk :zoviet*france:

produksjon Cathe Sjøblom
promosjon Karene Lyngholm

Støttet av Norsk kulturråd, European Commission Culture 2000, British Council, Fond for Lyd og Bilde, Det Kongelige Utenriksdepartement, Teater og Dans i Norden

Co-produsert av Fabrik/Potsdam, Moderna Dansteatern/Stockholm,
Tramway/Glasgow

Bill.: 180/130 BS/kode: BBS0510

———————————————————————————

[20:00] Blå

contemporanea – copenhagen electroacoustic music ensemble presenterer den elektroakustiske musikkens historie ­ 4 timer med uavbrutt musikk!

Klarinetter Fritz Gerhard Berthelsen
Slagverk Jakob Weber Egholm
Fiolin Arendse Dalgaard
Kontrabass Kalina Goudeva
DJ og scenografi/grafikk Jakob Weigand Goetz
Klangregi og computerprocessering Ejnar Kanding,
Video og grafikk Iben West,

20.00 excerpts of: ligeti og ferrari
EAM magnar åm hovering depths
excerpts of: stockhausen, varése og ruttmann
EAM jesper nordin calm like a bomb
21.00 remixed minimalism steve reich
EAM wayne siegel jackdaw
ELM neina remixed and processed
EAM ejnar kanding metrópoli
22.00 EAM ejnar kanding gaukler
EAM ejnar kanding entbergen 2
ELM f.x. randomiz
EAM morten skovgaard danielsen found
ELM snd remixed and processed
EAM wayne siegel guernica* (2001)
23.00 ELM txture components 1.1
ELM andreas tilliander remixed and processed
ELM oval remixed and processed

Produsert av Ny Musikk
Bill.: 120/80 BS/kode: OJB0510

Publisert:

Del: