Øyafestivalen – Klubbdagen er spikret
Klubbdagen 2008 finner sted tirsdag 5. august og inneholder rundt 90 band på over 25 scener.
Øyafestivalen melder at publikum med fullt festivalpass kommer gratis inn på alle konsertene tirsdag 5. august.
Dette er det fulle programmet til Øya klubbdag den 5. august.
13TH FLOOR CLUB PÅ PIGALLE
21.00 – Peter Berry & The Shake Set
BLÅ
20.00 – Andreas Ulvo & Hanna Gjermundrød
20.45 – Mari Kvien Brunvoll
21.25 – Droolian & Kornstad
22.05 – Lasse Passage/Blokk 5
22.45 – Now We’ve Got Members
23.30 – Nils Bech
00.10 – Koppen
DATTERA TIL HAGEN
18.00 – Studiolive
19.00 – EstherOrkester
20.00 – The Captain & Me
21.00 – Magnus Hængsle
22.00 – Kakkmaddafakka
ELDORADO
17.00 – Hope I Die Virgin
18.15 – Maldonado
19.30 – LoveOctopus
ELM STREET
21.30 – Olivia And The Adventures
22.15 – Dobermann Cult (SE)
23.00 – Anything 4 Money
23.45 – Samfunnshelvete
00.30 – The Last Rock’n’Roll Band (NO/UK)
GAMLA
21.00 – Seven
22.00 – Bazooka Boppers
23.00 – Döden
00.00 – The Heretics
GARAGE
21.30 – Syntax Terrorkester
22.15 – YTO
23.00 – Shining
GLORIA FLAMES
21.00 – Senit
22.00 – FORK
23.00 – Turdus Musicus
INTERNASJONALEN
17.00 – X-Queen Of The Astronauts
18.00 – Le Corbeau
19.00 – Best of GoNorth – TBA
20.00 – Frode Fivel
21.00 – Black Drones
22.00 – Bonk
JOHN DEE
21.15 – Petter Carlsen
21.45 – Rockettothesky
23.00 – Matias Tellez
KAMPEN BISTRO
22.30 – Null$katte$nylterne
KAOS
20.00 – The Firefly Effect
21.00 – Macho Savant
22.00 – Lady Moscow
LAST TRAIN
23.00 – Like Rats From A Sinking Ship
00.00 – Bungalow Ranchstyle
MIR
20.00 – Hermit
21.00 – Dacianos
22.00 – Youth Pictures Of Florence Henderson
MONO
21.00 – Kira Kira (IS)
21.50 – Maribel
22.40 – The Megaphonic Thrift
23.30 – Overraskelse
MÅNEFISKEN
20.00 – Girl From Saskatoon
21.00 – Oddpopp
22.00 – Marie-Josee Houle m/band (CA)
23.00 – Lost At Sea
00.00 – Ørken
PALACE GRILL/SKAUGUM
20.00 – American Suitcase
21.00 – Wonderfools
22.00 – Caddy
PARKTEATRET
21.15 – Sirens And Us
22.15 – Spirits Of The Dead
23.15 – Brut Boogaloo
REVOLVER
21.30 – CCTV
22.30 – My Little Pony
23.30 – The Alexandria Quartet
SKURET
22.00 – LoFiMan
23.00 – Nomber 5s
00.00 – Hiawata!
SOUND OF MU
20.00 – Cerrato
21.00 – Children And Corpse Playing In The Streets
22.00 – Empty Bottles Broken Hearts
SPIRIT/SUBSCENE
21.00 – Cables
22.00 – Kalashnikov
VERKSTEDET
19.00 – I Was A King
20.15 – VOM
21.15 – Simon Says No!
22.15 – Francis Bull
23.15 – Merlin
00.15 – Pow Pow
THE VILLA
23.00 – Ost & Kjex
00.00 – Matthew Styles & Dinky (UK/CL)
ØSTKANTEN BLUESKLUBB PÅ HERR NILSEN
18.00 – Bedrock Bluesband
19.30 – Silver Street
21.00 – Hasse Farmen & band
22.30 – Barbarian Twins
24.00 – Vidar Busk
Dette i følge en pressemelding fra Øyafestivalen.
Ledige stillinger
Prøvesang for alle stemmefag
Vokal NordSøknadsfrist:15/04/2024
Dirigent
Jernbanens Musikkorps, DrammenSøknadsfrist:20/04/2024
Vil du jobbe med kunst og teknologi?
Norwegian centre for Technology, Art and Music (Notam)Søknadsfrist:21/04/2024
Trombonist
Det Norske BlåseensembleSøknadsfrist:29/04/2024
Rådgiver for eksport og internasjonalisering
Music NorwaySøknadsfrist:07/04/2024