Ballade presenterer her det komplette programmet for Musikkfest Oslo 2004. Fra klokken 12 og ut i de små timer lørdag 5. juni kan folk i hovedstadsområdet få med seg over 250 artister, fordelt på i alt 19 scener rundt om i byen. Her kan du oppleve alt fra brassband og DJer til skotske sekkepiper og orientalsk magedans. I tillegg til å være en sterk markering av amatørmusikklivet, byr Musikkfest Oslo også på opptredener med artister som Wibutee, Palace Of Pleasure, Boy, Orango, Safariari, Maria Solheim, Fuzzmatica, Wholy Martin, Tommy Tokyo og Hilde Louise Asbjørnsen.

Hilde Louise Asbjørnsen, 2004

Med forbehold om endringer.

Kontraskjæret – DJs / Elektronika

I samarbeid med Skansen music og foreningen Crossover

12.00 Pontus (elektronika)
12.30 Sebastian (breakbeats, house, electro, soul, funk og disco)
13.00 Marko Soldic (dub/reggae, electro)
13.30 Omar (åpen klasse)
14.05 Palace of Pleasure (åpen klasse)
15.00 Wibutee (elektronika/acoustica)
15.50 Olanski (cutting edge electro,disco house)
16.30 Bermuda Triangle (brekbeat/house)
17.20 Rob Mello (UK) (bouncy, tung house)
18.05 g-Ha + Strangfruit + Abstract back-2-back (åpen klasse)
19.30 Matthew Dekay (US), Nils Noa (breakbeat/house)
20.35 Molomekaniske (gode greier)
21.05 Stian Molden (house)
21.35 Non Idols (boblende hypnotecno & rytmisk house)

Rådhusplassen – Rock / pop

I samarbeid med Last Train

12.50 Nitro Minus
13.25 Sheep
14.00 Seven
14.35 Boy
15.10 Skranglebein & Nils m/skills featuring dj Nasty Kutt
15.45 Orango
16.20 The Brut choir
16.55 Susie Cain
17.30 The Beautiful People
18.05 X.lover
18.40 Askil Holm
19.15 Dharma
19.50 Gatas Parlament
20.25 Special guest
21.00 Bonk
21.35 Insense
22.20 Gisli

Egertorget – Folkemusikk / dans

I samarbeid med Laget for Folkemusikk v/Guri Heitmann Müller. Programledere er Dagne Groven Myhren og Odd Sylvarnes Lund.

12.00 Oslo Caledonian Pipe Band
12.15 Oslo Scottish Country Dance Group
12.30 Huldraleiken
13.00 Elen og Haldor Telle
13.15 Eirik Myrhaug
13.30 Skjetten Leikarring
14.00 Jørn Simenstad
14.15 Grete Brunvoll, Viktor Trutt og Sara Marie H. Trutt
14.30 Taranis
14.45 Senteret for internasjonal dans: dansegruppe – orientalsk magedans, barnegruppe – chiperita fra Paraguay, dansegruppe – flamenco
15.00 Gloria Riveros og Sverre Jensen
15.15 Schola Instrumentalis
15.30 Reidar Skjelkvåle, Sverre Gjevre, Richardo & Gjevrini
15.45 Odd Sylvarnes Lund
16.00 Night Mares
16.15 Pia-V Johansen Og Anja H Jørgensen
16.30 Oslo Flamenco Club
16.45 Roar Vangen
17.00 Veggpryden
17.30 Odd Sylvarnes Lund

Akersgata – blues / roots / rockabilly

I samarbeid med Muddy waters og Red Planet

12.00 Eirik Bergene band – Harmonica-blues
12.40 Small town rumblers – Rockabilly
13.20 Poorman’s hollywood – Countryrock
14.00 Joakim Tinderholt – Real r’n’b
14.40 Cascadez – Ted rock’n’roll
15.20 Double dice – Bluesrock
16.00 Mona Bekkelund band – Ike & Tina revue
16.40 Bazooka boppers – punk-boogie
17.20 Rex Rudi – Pønk-a-billy
18.00 Roadkill – Country-rock
18.40 Hot muffins – Blues
19.20 Peter Berry & The shake set – Mersey beat
20.00 Silent majority – Psychobilly
20.40 J.B. & The delta dukes – jug-blues
21.20 Autotune – garage-punk
22.00 Elvin Friendly – Tøyserock

Pilestredet – Kvinnescene

I samarbeid med Radiorakel, AKKS og Missbehave

12.00 Christine Dancke
12.45 TBA
13.30 Lucky Lucy
14.15 Coax
15.00 Jane Helen
15.45 Plaster
16.30 Psychocandy
17.15 Racecar
18.00 Cables
18.45 Fuzzmatica
19.30 JuJu Queens

Birkelunden – Rock / pop

I samarbeid med Stovner Rockefabrikk

12.00 Orange Club
12.30 Mack And the Boys
13.00 Featherstone
13.30 The Shit
14:00 Nunatak
14.30 Seven Doors Hotel
15.00 Pause
15.30 Fence
16.00 Cacadou
16.30 Funguson
17.00 The Vineyards
17.30 Landlords
18.00 Autotune

Pløens Gate/Youngstorget – Pop / Rock

I samarbeid med Café Mono og Internasjonalen

13.00 Christer Knutsen
13.30 Belinda Ho
14.00 Orieta & Due & Kristoffersen
14.35 Wholy Martin
15.10 Bernhard Briis Band
15.40 Seven doors hotel
16.30 Jake Ziah
17.30 Tommy Tokyo
18.30 El Corazon
19.10 Mark Steiner and the broken men
19.50 Shaun Bartlett
20.15 Oddpop
20.50 Now we got members
21.30 Frode Fivel

Vaterlandsparken – Pop / rock

I samarbeid med Mute og by:Larm

13.00 Movie
13.30 Embryo
14.00 Wallpaper Silhouettes
14.30 Håkon Kornstad
15.00 Tranquil
15.30 Maria Solheim
16.00 TBA
16.30 Tell Us A Lie
17.00 Samuel Jackson five
17.30 Harald Frøland
18.00 Beezewax
18.30 Casa Electro Novo
19.00 Mr. Lizzard & Dr Rattlesnake
19.30 Quarter past
20.00 Safariari
20.30 The Lionheart Brothers.
21.00 Team Spirit
21.30 The Sellick Maneuver
22.00 Vidar Vang

Grønland Park (fengselsparken) – Afrikansk / div.

I samarbeid med Musikk i fengsel og frihet (12.00-16.00) og AMUN v/ produksjonsansvarlig Sam U GeorgE & Omari.S.Tabu (16.00 – 20.00)

12.00 To herrer
12.15 Venja’s harem
12.30 Droppfot
12.45 Waisted by time
13.00 bøygArd
13.30 Navy Electre
14.00 Agathon’s Favorite
14.30 Grapefruit moon
15.00 Ida Maria
15.30 Jack

AMUN (Konfrensier: Jessica Kiil)

16.00 DJ
16.10 AMUN åpning
16.15 Tasili (Marokansk jazz i gnawa tobis tradisjon
16.30 La Petite Jessica (Afro hip hop,soul-pop)
16.45 INA (Afro pop-reggae)
17.00 Cheb Hocine (Rai)
17.15 Roots Band (Afro funk, reggae)
17.30 Mau Mau Dubsperience (Soul/jazz-reggae(dub))
17.45 MK-Bengee (Rap)
18.00 Sampeace Brown Band (Pop/Soul-r&b)
18.15 Kunta Kinte (African traditional drums(hot!))
18.30 Morten Zakaria & The band (Afro jazz/soukous)
18.45 African Youths Dance Show (Danse show)
19.00 Survival band (Roots Rock reggae)
19.15 Grupo Zanza (Brazil Rhythms)
19.30 Solo Cissokho & brothers (Kora/african folklor)
19.45 Sly & the Roots Brothers (Afro pop/reggae)

Olaf Ryes Plass – viser / akkustisk

I samarbeid med Oslo Musikkråd og Norsk Viseforum v/One from the heart

12.30 James Acker
12.50 Stine Ellingård
13.10 TBA
13.30 Rolf Aakervik
14.00 Dan Vigen
14.20 Therese Aune
14.40 Ola Nordskar
15.00 Nina Schliemann
15.20 Amina Sewali
16.00 Margfolket
16.20 Daniel Glaister
16.40 Shaun Bartlett
17.00 Stian Eriksen
17.20 Medicano
17.50 Django Novo
18.10 The Midgets
18.30 Arean Willow
18.50 Belinda Ho
19.10 Jake Ziah
19.30 Lars Beckstrøm

Middelalderparken – Punk/ska/div
I samarbeid med Fri Musikkens Venner Nå!

13.00 Loco
13.35 Charlotte & the co-stars
14.10 Phantoms
14.45 Cherry Corvette
15.20 Cocktail Slippers
15.55 Sir Håkon & the popular musicians
16.30 Brawl
17.05 Terroristene
17.40 Rampant Dogs
18.15 Lame Ducks
18.50 Gerilja
19.30 Rumble in Rhodos
20.10 Lukestar
20.50 Nude Pube Banglers
21.30 Thunderbolt
22.10 Decibøllene

Universitetsgata – Elektronika/div.

I samarbeid med Kraftverk

11.30 DJ
12.00 In vein
12.30 DJ
13.00 Conetik
13.30 Dark Shark
14.00 Red 7 production
14.30 7rym
15.00 Slalom
15.30 DJ
16.00 Panzerveps
16.30 Kango
17.00 Desperate to impress
17.30 Arildo Dildo
18.00 Snuten
18.30 WTC
19.00 The Machines
19.30 Tore Jazztobakk
20.00 Trulz & Robin
20.30 Dunkel Jon
21.00 X.lover
21.30 DJ
22.00 Safariari

Rosenkrantzgate – hip hop / R´n´B

I samarbeid med Den kulturelle skolesekken og Raw Natural Beauties

12.00 DJ
12.30 Karlsrud skole (Rap / Break)
12.40 Munkerud skole (Rap / Break)
12.50 Trasop skole (Rap / Break)
13.00 Karlsrud / Munkerud / Trasop (Dj-ing)
13.20 Sagene skole (Rap / Break)
13.30 Vålerenga skole (Rap / Break)
13.40 Kampen skole (Rap / Break)
13.50 Sagene / Vålerenga / Kampen (Dj-ing)
14.10 Haugen skole (break)
14.20 Stig skole (Break)
14.30 Veitvet skole (Break)
14.40 Dj-ing

Raw Natural Beauties

15.00 MADCON
15.20 Winta
15.40 Cam`n A-Lee
15.55 No Shirr Crew
16.05 Appendix
16.15 Baki Bussen
16.25 Christine Dancke
16.35 R.I.S.E Project
16.50 Rippoppers
17.00 Valiente Crew/ Equipo, Naturlig Fjerne, Xavex
17.25 Rat Pack
17.40 Simon Divine
17.50 Andy Boy
18.00 Noelle
18.20 Whimsical
18.30 Kleen Cut
18.50 B.O.S.S.
19.00 Dilsa
19.20 Onkl P & Jaa9
19.35 The Fifty 50 Bunch
19.55 Kevin
20.15 Klovner i kamp
20.40 DJ Herkules
21.00 Samsaya
21.30 Koohinor
22.00 Festen fortsetter på Stravinsky for de som er gamle nok. 24 år

Dronningens Gate v/Elm Street

I samarbeid med Elm Street

12.00 Julia og Andre
12.30 Rock Dj
13.00 Ida Maria Børli Sivertsen
13.30 Rock Dj
14.00 Lorentz
14.30 Rock Dj
15.00 Harmonica
15.30 Rock Dj
16.00 The Brat Pack
16.30 Rock Dj
17.00 – 22.00 Rock Karaoke – prøv deg på scenen selv!

Arbeidersamfundets Plass – Verdensmusikk

I samarbeid med Du store verden!. MC er Ken Simuyemba, produsent er Ricardo Sanchez.

12.00 DJ
12.25 Åpning ved konferansier Ken Simuyemba
12.30 Inkululeko Cultural Group (sør-afrikansk korsang)
13.00 El Cubanito Rafael (boleros-cubanos)
13.30 David Coto (Centro de Flamnco)
14.00 El vientito (sør-amerikansk visa-sang)
14.30 10.000 Meldinger (jazz / latin fusion)
15.00 Salsasite – Reza & Karina (salsa for folket)
15.30 Pause med Dj Peter
16.00 Cheb Hocine Orchestra (raï / nord-afrikansk musikk)
16.30 Tropisk Danseklubb – Luis & Leonora (latinodans for folket)
17.00 Cubanos De Verdad (kubansk salsa)
17.30 Congoya (kubansk rumba)
18.00 Proyecto C (kubansk reggae)
18.30 Michy & his open jam (world elektronika jam)

Brenneriveien v/Blå – Jazz / div

I samarbeid med Blå

13.30 Now we got members
14.30 Kaos
15.30 Afromix
17.00 Hilde Louise
18.00 La Casa Fantom
19.00 Ravi & DJ Løv
20.00 Karsten Bührings Orkester
21.00 DJ Sunshine

Grensen, i bakgården v/Garage – Blanda drops

I samarbeid med Garage

12.00 – 22.00 God rock og blanda drops

Paviljongen v/Spikersuppa – Brassband / korps

I samarbeid med Oslofjorden Brass

12.00-15.00 Ammerud Skoles Musikkorps
Møllergata Skoles Musikkorps
Nordby skolekorps

Kirkegata v/Route 66

I samarbeid med Route 66

12.30 DJ sett rock (60, 70, 80-talls), country rock, bluegrass, swing, blues
14.00 Flamenco-oppvisning
15.00 Monica Nordli & Kai Løland
16.00 Country Linedance-oppvisning
17.00 SuperQuiz
18.00 SuperQuiz
19.00 SuperQuiz m/liveinnsalg
20.00 SuperQuiz
21.00-23.00 SuperQuiz

Musikkfest på Hausmania

Åpen Bakgård 1400 – 2300.

Liveband, teater, dj`s, film. performance, poesi, barneaktiviteter, workshops, mat og drikke.

Musikkfest-nachspiel i nedre hall kl. 2200- 0300.

One Love Reggae Jam. Selecta, dj`s & mc`s.

Musikkfest Oslo er støttet av Oslo Kommune og Musikkverkstedordningen, og har ellers faste samarbeidspartnere i Tono, VG og Norge 2005-markeringen. Øystein Ronader er koordinator for Musikkfest Oslo, mens Fredrik Falch Johansen er pressetalsmann.

Publisert:

Del: