Kjære Arne!
Gratulerer med de 70!
“Riksjubilanten” har vi kalt deg det siste halvåret. For spøk. Men ikke bare. På beboeren av Statens æresbolig for kunstnere må vi vel kunne benytte prefikset “riks”? Og oss bekjent er det ikke mange kunstnere her til lands som feires med egen konsert, ny bok, egen jubileums-hjemmeside og informasjonshefte med CD fra Utenriksdepartementet.
For oss er det en ekstra stor glede å kunne gratulere mannen, som i sin periode som styreformann i Norsk Musikkinformasjon, vedtok å starte nettavisen Ballade. Det er ingen tilfeldighet at nettopp du, som gjennom et helt kunstnerliv har stått i front for nyskapende virksomhet både kunstnerisk og organisatorisk, var med på denne prossessen.
Vi ønsker deg hjertelig til lykke med dagen, og håper på ennå mange kreative og givende år!
På vegne av Ballade og Norsk Musikkinformasjon
Hilde Holbæk-Hanssen
Kommentarer
Kom gjerne med informasjon, argumenter og synspunkter. Du kan enten kommentere via din Facebook-profil, eller, om du ikke har det, via vårt lokale kommentarsystem. Vi krever uansett at du underskriver med fullt navn. Alle kommentarer må godkjennes av redaksjonen før de offentliggjøres (mer om Ballades kommentarsystem). På forhånd takk!