Ny styreleiar i Hardanger

Einar Steensnæs tek over Hardanger Musikkfest

Del artikkelen på:
                    |     Mer

Einar Steensnæs tek over som ny styreleiar i Hardanger Musikkfest etter Åse Kleveland.

Kleveland har vore styreleiar sidan 2004, men er no valt til ny styreleiar for Festspela i Bergen. Hardanger Musikkfest , som går av stabelen i pinsehelga, er den største og viktigaste årlege kulturhendinga i Hardanger, heiter det i ei pressemelding.

- Kombinasjonen av storslått natur, musikalske meisterverk framført av kunstnarar på nasjonalt og internasjonalt toppnivå, og ikkje minst levande historiske tradisjonar - alt dette gjer Hardanger Musikkfest til ein eineståande musikalsk og kunstnarleg oppleving. Eg gler meg til å få væra med på å utvikla denne musikkfesten vidare, seier Steensnæs.

Forutan Steensnæs er disse med i det nye styret: Ordførar Solfrid Borge, Ullensvang, Adm.dir Hans Petter Westfal-Larsen, Bergen, Rådmann Tone Tveito Eidnes, Ullensvang og Toralv Mikkelsen, Odda.

Del artikkelen på:
                  |     Mer

Kommentarer:

Kom gjerne med informasjon, argumenter og synspunkter. Du kan enten kommentere via din Facebook-profil, eller, om du ikke har det, via vårt lokale kommentarsystem. Vi krever uansett at du underskriver med fullt navn. Alle kommentarer må godkjennes av redaksjonen før de offentliggjøres (mer om Ballades kommentarsystem). På forhånd takk!

Lokale kommentarer:

Legg til ny lokal kommentar

Ingen lokale kommentarer er lagt til


Siste fra forsiden

Kaja Gunnufsen (Foto: Jørgen Nordby)

Vil bli mer bevisst

Kaja Gunnufsen mener at oppdraget for H&M Loves Music har fått en bismak.Les mer om dette

Fra operaen Salome (regissert av Stefan Herheim) (Foto: Erik Berg)

Herheims Salome og resirkulerte sjokk

KRONIKK: Når «Salome» presenteres i operaen, forventer publikum å få et sjokk. Hva slags radikalisme er dette, spør Hedda Høgåsen-Hallesby.Les mer om dette

Hennes&Mauritz musikkfest

Fabrikker faller og festen fortsetter

INNLEGG: Har artistene som stiller opp på H&M-festivalen tatt diskusjonen rundt det faktum at de fronter en sterkt kritisert tekstilindustri, spør Jenny Dellegård.Les mer om dette



Ballade · Kongens gate 24 , 0153 Oslo
  Redaktør Ida Habbestad · ida@ballade.no
Vil du annonsere i Ballade? Ta kontakt med: Sture Bjørseth · sture@ballade.no · Mob: 95 43 60 31
Ballade drives etter redaktørplakaten og vær varsom-plakaten