Nye styremedlemmer

Departementet har utnevnt sine representanter.

Del artikkelen på:
                    |     Mer

Martin Revheim ble nylig oppnevnt som styreleder i Oslo-Filharmonien av Kulturdepartemtentet.


Les også: Pleie og lete


Revheim erstattet Ida Børresen som hadde sittet siden 200204.

Nå har Kulturdepartementet oppnevnt sine tre andre styrerepresentanter.

Nita Kapoor, tidligere politisk rådgiver i Kulturdepartementet, styremedlem i Notodden Bluesfestival, kultursjef i NRK og nå ansatt som direktør i Fredskorpset, er det eneste nye statlige oppnevnte styremedlemmet.

Sture Carlsson, tidligere direktør for Svensk Scenkonst, Göteborgs Symfoniker og konserthus og Stockholms konserthus, og Elin Myrmel-Johansen, konserndirektør for samfunnsansvar i Storebrand, fortsetter som styremedlemmer på vegne av staten.
Oppnevningene gjelder fra 1. januar 2012 til 31. desember 2015.

De øvrige fem medlemmene oppnevnes av Oslo-Filharmoniens abonnenter, Oslo konserthus AS og de ansatte.

Del artikkelen på:
                  |     Mer

Oslo Filharmoniske Orkester

Mer i MiCs bransjeregister


Kommentarer:

Kom gjerne med informasjon, argumenter og synspunkter. Du kan enten kommentere via din Facebook-profil, eller, om du ikke har det, via vårt lokale kommentarsystem. Vi krever uansett at du underskriver med fullt navn. Alle kommentarer må godkjennes av redaksjonen før de offentliggjøres (mer om Ballades kommentarsystem). På forhånd takk!

Lokale kommentarer:

Legg til ny lokal kommentar

Ingen lokale kommentarer er lagt til


Siste fra forsiden

Opptakssituasjon (Foto: Slåttebrekk/Chasing the Butterfly)

På skattejakt i gamle opptak

- Bakenfor dette prosjektet ligger en erkjennelse av at mange viktige, og til dels grunnleggende trekk som man hører i musikkutøvelsen i den tidlige opptakshistorie er gått tapt, sa Sigurd Slåttebrekk i presentasjonen av sitt stipendiatprosjekt.Les mer om dette

Reisestøtte - illustrasjon

Reisestøtten endret

Music Norway lanserer i dag nye retningslinjer for reisestøtten, og inviterer til orientering førstkommende fredag.Les mer om dette

I dreamt I was a real boy, utstillingsopning (Foto: Rockheim)

Kjønnede kvinner og universelle menn

ANMELDELSE: Ved å fokusere på kontekst, mottagelse og historieskrivning unngår Rockheim den litt utdaterte holdningen å la biologisk kjønn være eneste kuratoriske rammeverk, skriver Margrete Abelsen om utstillingen «I Dreamt I Was a Real Boy».Les mer om dette



Ballade · Kongens gate 24 , 0153 Oslo
  Redaktør Ida Habbestad · ida@ballade.no
Vil du annonsere i Ballade? Ta kontakt med: Sture Bjørseth · sture@ballade.no · Mob: 95 43 60 31
Ballade drives etter redaktørplakaten og vær varsom-plakaten