Flerkulturell presisering

INNLEGG: Åse Kleveland presiserer et sitat i intervjuet med henne her på Ballade 5. januar. Rikskonsertene er selvsagt ikke de eneste som driver med flerkulturell musikkformidling, skriver hun.

Del artikkelen på:
                    |     Mer

Debatten om Rikskonsertenes virksomhet går videre. Det setter vi pris på. For at den skal bli mest mulig saklig har jeg behov for å presisere et sitat i Ballade 5. januar.

Min uttalelse om at ”Vi er den eneste musikkinstitusjonen i Norge som driver med flerkulturell musikkformidling, gjennom skoleturneer så vel som offentlige konserter og omfattende utenlandsvirksomhet.” har blitt tolket som en påstand om at vi er de eneste som driver med flerkulturell musikkformidling. (Hytta 8.1.)

Det er vi selvsagt ikke. Det utdypes i den påfølgende setning: ” Bredden, profesjonaliteten og mangfoldet det gir oss, og den kompetansen og det nettverket det skaper, er faktorene som gir vekstvilkårene og mulighetene til også å lage en festival som dette.” Min uttalelse handler om den samlede aktiviteten - lokalt, nasjonalt og internasjonalt - som i betydelig grad skjer i et nært samarbeid med et stort antall utøvere, institusjoner og organisasjoner innen det flerkulturelle området.

Åse Kleveland, Rikskonsertene.

Del artikkelen på:
                  |     Mer

Kommentarer:

Kom gjerne med informasjon, argumenter og synspunkter. Du kan enten kommentere via din Facebook-profil, eller, om du ikke har det, via vårt lokale kommentarsystem. Vi krever uansett at du underskriver med fullt navn. Alle kommentarer må godkjennes av redaksjonen før de offentliggjøres (mer om Ballades kommentarsystem). På forhånd takk!

Lokale kommentarer:

Legg til ny lokal kommentar

Ingen lokale kommentarer er lagt til


Siste fra forsiden

Gisli (Foto: last.fm/music/Gisli)

Ofrer halvparten

Små norske forlag må gi fra seg halvparten av rettighetene for å kunne lansere artister utenlands. Dette hemmer inntektsflyten tilbake til Norge.Les mer om dette

Fra allmøte på Martinique om øvingslokaler i Stavanger, onsdag 8. februar 2012 (Foto: Linn Carin Dirdal)

Allmøte i Stavanger

Er øvingslokaler kommunens ansvar, eller er det en næring det skal lønne seg å satse på?Les mer om dette

Fra sorgen i Makedonia da Grand Prix-deltakeren Toše Proeski døde. Det har nå oppstått en nærmest relgiøs kult rundt artisten, mener religionsviter Dag Endsjø. (Foto: Ana Karenina / Flickr.com)

Guuud a’ meg!

Synes du Melodi Grand Prix er et lite helvete? Faktum er at konkurransen til tider har vært rene misjonsmarken.Les mer om dette

Ballade · Postboks 2674 Solli, 0203 Oslo · Besøksadr: Henrik Ibsensgt. 110
Tel: 2327 6300 · Fax: 2327 6301 · ballade@mic.no
Redaktør Espen A. Eik · espen@ballade.no
Vil du annonsere i Ballade? Ta kontakt med: Sture Bjørseth · sture@ballade.no · Mob: 95 43 60 31
Ballade drives etter redaktørplakaten og vær varsom-plakaten