"Eugene Onegin" i Bergen

Tirsdag 30. juni er det premiere på sommeropera i Bergen. Pjotr Tsjaikovskijs stykke vil bli fremført fire ganger i begynnelsen av juli.

Del artikkelen på:
                    |     Mer

Eugene Onegin/Foto: Silje Holte

Pjotr Tsjaikovskijs ”Eugene Onegin” har premiere på utendørs Bergenhus festning tirsdag 30. juni.

Regissør er Hilde Andersen, og Milja Salovaara har designet scenografi og kostymer.

I hovedrollene finner vi Thorbjørn Gulbrandsøy som Eugene Onegin, Ann-Helen Moen som Tatjana, Nikola Matišic som Lenskij og Alenka Ponjavic som Olga.

"Eugene Onegin" inngår som en del av en operafestival som også inneholder en rekke kammerkonserter og en stor avslutningskonsert utendørs på Bergenhus festning søndag med korutdrag fra "Eugene Onegin" og Tsjaikovskijs 1812-ouverture.

Årets operafestival har vært startskuddet for et årlig sommerakademi for unge sangere og musikere. De unge talentene har blitt veiledet av instruktører fra Chicago
Symphony Orchestra og Mariinskij-teateret i St. Petersburg.


Det er Den Nye Opera som melder dette. For detaljer om forestillinger, konserter og billetter, se kompaniet sine hjemmesider.

Del artikkelen på:
                  |     Mer

Kommentarer:

Kom gjerne med informasjon, argumenter og synspunkter. Du kan enten kommentere via din Facebook-profil, eller, om du ikke har det, via vårt lokale kommentarsystem. Vi krever uansett at du underskriver med fullt navn. Alle kommentarer må godkjennes av redaksjonen før de offentliggjøres (mer om Ballades kommentarsystem). På forhånd takk!

Lokale kommentarer:

Legg til ny lokal kommentar

1 lokal kommentar til denne artikkelen

 

 
 
KOM!
Skrevet 30.06.2009 11:12 av Jon H

Verdt å komme for casten alene, som er ung og nesten helnorsk. Jeg satt i går og hørte Vargas gjøre Lenskij på Metropolitan-DVD fra 2007. Matišic synger mye finere! Guldbrandsøy og Moen er også strålende. Premiere i kveld, bare å komme.

Svar på kommentar

Siste fra forsiden

Elin Aamodt - halvfigur, farger (Foto: gramart.no)

Vil fjerne IFPI og FONO fra forhandlingsbordet

Artistene ønsker GRAMO som felles forhandlingspartner med NRK. Det vil ikke plateselskapene gå med på. Les mer om dette

illustrasjon mynt

Ingen utbetaling

GramArt og MFO forventer at uteblitt vederlag fra 2009 og 2010 snarest utbetales av IFPI-selskapene.Les mer om dette

Gisli (Foto: last.fm/music/Gisli)

Ofrer halvparten

Små norske forlag må gi fra seg halvparten av rettighetene for å kunne lansere artister utenlands. Dette hemmer inntektsflyten tilbake til Norge.Les mer om dette

Ballade · Postboks 2674 Solli, 0203 Oslo · Besøksadr: Henrik Ibsensgt. 110
Tel: 2327 6300 · Fax: 2327 6301 · ballade@mic.no
Redaktør Espen A. Eik · espen@ballade.no
Vil du annonsere i Ballade? Ta kontakt med: Sture Bjørseth · sture@ballade.no · Mob: 95 43 60 31
Ballade drives etter redaktørplakaten og vær varsom-plakaten