Forbundsleder trekker seg fra Musikernes felleorganisasjon

Arnfinn Bjerkestrand trekker seg etter sju år som forbundsleder i Musikernes felleorganisasjon (MFO).

Del artikkelen på:
                    |     Mer

Arnfinm Bjerkestrand_MFO_2008

Arnfinn Bjerkestrand fratrer som forbundsleder i MFO.

- Bjerkestrand, som er nyoperert, er for tiden sykemeldt, og hans nåværende helsesituasjon er ikke forenlig med den arbeidsbelastning som vervet som forbundsleder innebærer, sier Nicolaas A. Kippenbroeck, fungerende informasjonssjef i MFO i en pressemelding.

MFOs forbundsstyre valgte onsdag Renée Rasmussen som Bjerkestrands etterfølger. Hun tiltrer som forbundsleder på heltid fra i dag, torsdag, og skal sitte fram til MFOs landsmøte i 2010. Rasmussen (40) har tidligere vært oboist i Marinemusikken, og har vært nestleder i MFO siden 2002.

Som ny nestleder valgte forbundsstyret Bengt Norbakken (37), som til daglig er kantor i Gand kirke i Sandnes. Norbakken vil ha nestlederoppgaven som en deltidsfunksjon, mens Hans Ole Rian (40) fortsetter som nestleder på heltid. Rasmussen og de to nestlederne utgjør det nye arbeidsutvalget i MFO.

Arnfinn Bjerkestrand vil fortsette i sine verv i Fond for utøvende kunstnere, Alarmprisen, Music Export Norway, Rock City Namsos og Musikkutstyrsordningen.

Del artikkelen på:
                  |     Mer

Kommentarer:

Kom gjerne med informasjon, argumenter og synspunkter. Du kan enten kommentere via din Facebook-profil, eller, om du ikke har det, via vårt lokale kommentarsystem. Vi krever uansett at du underskriver med fullt navn. Alle kommentarer må godkjennes av redaksjonen før de offentliggjøres (mer om Ballades kommentarsystem). På forhånd takk!

Lokale kommentarer:

Legg til ny lokal kommentar

2 lokale kommentarer til denne artikkelen

 

 
 
TAKK!
Skrevet 13.02.2009 20:19 av Asbjørn Myksvoll

Takk for en kjempeinnsats gjennom mange år! Håper du kommer fort tilbake i virksomhet. God bedring! Vennlig hilsen Asbjørn Myksvoll

Svar på kommentar

 
 
TAKK
Skrevet 17.02.2009 16:44 av ole bøhn

På vegne av Norsk Tonekunstnersamfund og meg selv vil jeg takke for en flott innsats som forbundsleder av MFO. Håper at du snart er tilbake i fin form. Samtidig ønsker jeg Rene lykke til som ny leder og gleder meg til et godt samarbeid.

Svar på kommentar

Siste fra forsiden

Kaja Gunnufsen (Foto: Jørgen Nordby)

Vil bli mer bevisst

Kaja Gunnufsen mener at oppdraget for H&M Loves Music har fått en bismak.Les mer om dette

Fra operaen Salome (regissert av Stefan Herheim) (Foto: Erik Berg)

Herheims Salome og resirkulerte sjokk

KRONIKK: Når «Salome» presenteres i operaen, forventer publikum å få et sjokk. Hva slags radikalisme er dette, spør Hedda Høgåsen-Hallesby.Les mer om dette

Hennes&Mauritz musikkfest

Fabrikker faller og festen fortsetter

INNLEGG: Har artistene som stiller opp på H&M-festivalen tatt diskusjonen rundt det faktum at de fronter en sterkt kritisert tekstilindustri, spør Jenny Dellegård.Les mer om dette



Ballade · Kongens gate 24 , 0153 Oslo
  Redaktør Ida Habbestad · ida@ballade.no
Vil du annonsere i Ballade? Ta kontakt med: Sture Bjørseth · sture@ballade.no · Mob: 95 43 60 31
Ballade drives etter redaktørplakaten og vær varsom-plakaten