Satyricon headliner i India

Satyricon skal i følge Rikskonsertene være en av hovedattraksjonene når den ambulerende festivalen The Great Indian Rock Festival sparkes i gang i november. Sahg er også med til India.

Del artikkelen på:
                    |     Mer

Satyricon_2008_backsize (Foto: Rikskonsertene)

The Great Indian Rock Festival reiser mellom flere byer i India, og man regner med opp til 8000 publikummere pr. festivaldag.

WE spilte på samme festival i 2005, og senere har El Caco og Enslaved spilt på den samme festivalen.

I tillegg til Satyricon kommer også Sahg til å være med på flere av datoene til The Great Indian Rock Festival. Det er Mumbay, Kolkata, Bangalore og Dehli som får norsk metal-besøk i år.

Siden 2002 har Rikskonsertene, støttet av Utenriksdepartementet, hatt et musikksamarbeid med India innen rock og jazz. Rikskonsertene samarbeider med The Great Indian Rock Festival om utveksling av norske og indiske musikere.

Amit Saigal i The Great Indian Rock Festival, sa dette til Ballade i et intervju under Øyafestivalen i 2005:

– Madrugada og Satyricon er to band som kan passe bra inn på vår festival. Norsk rock er annerledes i forhold til amerikansk rock, med en distinkt identitet som er både aggressiv og rik på følelser. Det å spille tungt ser ut til å falle naturlig for norske band, og i India er den norske black metal-scenen mest kjent. Et band som Dimmu Borgir er store. Men jeg vil vise at norsk rock også rommer mer melodiske band som WE og Madrugada.

Satyricon slipper albumet ”The Age of Nero” i november, mens Sahg slapp ”Sahg II” tidligere i 2008.

Dette i følge en pressemelding.

Del artikkelen på:
                  |     Mer

Kommentarer:

Kom gjerne med informasjon, argumenter og synspunkter. Du kan enten kommentere via din Facebook-profil, eller, om du ikke har det, via vårt lokale kommentarsystem. Vi krever uansett at du underskriver med fullt navn. Alle kommentarer må godkjennes av redaksjonen før de offentliggjøres (mer om Ballades kommentarsystem). På forhånd takk!

Lokale kommentarer:

Legg til ny lokal kommentar

Ingen lokale kommentarer er lagt til


Siste fra forsiden

Elin Aamodt - halvfigur, farger (Foto: gramart.no)

Vil fjerne IFPI og FONO fra forhandlingsbordet

Artistene ønsker GRAMO som felles forhandlingspartner med NRK. Det vil ikke plateselskapene gå med på. Les mer om dette

illustrasjon mynt

Ingen utbetaling

GramArt og MFO forventer at uteblitt vederlag fra 2009 og 2010 snarest utbetales av IFPI-selskapene.Les mer om dette

Gisli (Foto: last.fm/music/Gisli)

Ofrer halvparten

Små norske forlag må gi fra seg halvparten av rettighetene for å kunne lansere artister utenlands.Les mer om dette

Ballade · Postboks 2674 Solli, 0203 Oslo · Besøksadr: Henrik Ibsensgt. 110
Tel: 2327 6300 · Fax: 2327 6301 · ballade@mic.no
Redaktør Espen A. Eik · espen@ballade.no
Vil du annonsere i Ballade? Ta kontakt med: Sture Bjørseth · sture@ballade.no · Mob: 95 43 60 31
Ballade drives etter redaktørplakaten og vær varsom-plakaten