Blårollingene invaderer By:Larm

Sammen med By:Larm ønsker Blårollinger alle rockeunger velkommen til konsert med Casiokids lørdag 23. februar.

Del artikkelen på:
                    |     Mer

Casiokids

By:larm legger vekt på å presentere artister som er i angrepspossisjon, enten her hjemme eller mot utlandet. Festivaldelen av By:larm finner som regel sted på kveldstid, men Blårollinger er glade for å kunne presentere et av By:larm-bandene for den yngre publikumsgarden på et tidspunkt som passer dem bedre: lørdag 23. februar 12.00!

Da tar
Blårollinger turen fra Parkteateret ned til VG-teltet på Youngstorget. Sammen med By:Larm ønsker de alle rockeunger velkommen til konsert med Casiokids.

Med Casiosynther, ballonger, popmelodier og skyggeteater, har gruppa Casiokids de siste årene svidd seg inn i hjertet til både barn og voksne. Foruten en utstrakt turnering i fellesrommene på ulike barnehager i Bergen, har gruppen også spilt for indiekids i Paris og ville pensjonister på Den nationale scene 17.mai. Håpet er at musikken kan bryte ned alderens barrierer, i det minste for en stakket stund.

Etter utgivelsen av debutkassetten "Fück MIDI!" i 2006, har Casiokids nå begynt å utarbeide sin egen regnskog sammen med skyggeteateret Figuraturus. Musikken har blitt sammenlignet med Paul Simon (Graceland), Ivor Cutler, Knutsen & Ludvigsen, King Tubby & Håkan Hellstrøm.


Dette i følge en pressemelding.

Del artikkelen på:
                  |     Mer

Kommentarer:

Kom gjerne med informasjon, argumenter og synspunkter. Du kan enten kommentere via din Facebook-profil, eller, om du ikke har det, via vårt lokale kommentarsystem. Vi krever uansett at du underskriver med fullt navn. Alle kommentarer må godkjennes av redaksjonen før de offentliggjøres (mer om Ballades kommentarsystem). På forhånd takk!

Lokale kommentarer:

Legg til ny lokal kommentar

Ingen lokale kommentarer er lagt til


Siste fra forsiden

Elin Aamodt - halvfigur, farger (Foto: gramart.no)

Vil fjerne IFPI og FONO fra forhandlingsbordet

Artistene ønsker GRAMO som felles forhandlingspartner med NRK. Det vil ikke plateselskapene gå med på. Les mer om dette

illustrasjon mynt

Ingen utbetaling

GramArt og MFO forventer at uteblitt vederlag fra 2009 og 2010 snarest utbetales av IFPI-selskapene.Les mer om dette

Gisli (Foto: last.fm/music/Gisli)

Ofrer halvparten

Små norske forlag må gi fra seg halvparten av rettighetene for å kunne lansere artister utenlands. Dette hemmer inntektsflyten tilbake til Norge.Les mer om dette

Ballade · Postboks 2674 Solli, 0203 Oslo · Besøksadr: Henrik Ibsensgt. 110
Tel: 2327 6300 · Fax: 2327 6301 · ballade@mic.no
Redaktør Espen A. Eik · espen@ballade.no
Vil du annonsere i Ballade? Ta kontakt med: Sture Bjørseth · sture@ballade.no · Mob: 95 43 60 31
Ballade drives etter redaktørplakaten og vær varsom-plakaten