Nordmann i låtskriver-finale

Øyvind Rauset fra Norge til finalen i International Songwriting Competition med sin "Trommeslått".

Del artikkelen på:
                    |     Mer

Øyvind Rauset_2

Den norske felespilleren Øyvind Rauset har blitt plukket ut til finalen i International Songwriting Competition (ISC) med sin "Trommeslått", en nylaget feleslått med afrikanske trommer og kompgitar. Rauset ble eneste norske finalist, og kom også med til semifinalen med en annen låt, "Danse Impossible".

Nashville-baserte ISC er en av verdens største songwriter-konurranser med over 15.000 deltakere fra hele verden. I juryen sitter kjente musikere som Tom Waits, Youssou N'Dour, Joe Satriani, Jerry Lee Lewis og John Mayall, i tillegg til representanter fra de store plateselskapene.

Trommeslåtten ligger i kategorien "Instrumentaler". De tre vinnerne i hver kategori blir offentliggjort i april. Publikum kan i tillegg stemme på finalistene i en egen publikumsavstemning på nettet.

Øyvind Rauset har spilt i grupper som Folque og Ym-Stammen, og har senere gitt ut platene "Landskap med to figurer" og "13 Umulige Danser". Han har laget kjenningsmelodien til "Ut i naturen" (NRK1) og har vært leder for Oslos største viseklubb, Nye Skalder.

Les mer om ISC og denne konkurransen på deres hjemmeside her.

Det er Nye skalder som melder dette.

Del artikkelen på:
                  |     Mer

Kommentarer:

Kom gjerne med informasjon, argumenter og synspunkter. Du kan enten kommentere via din Facebook-profil, eller, om du ikke har det, via vårt lokale kommentarsystem. Vi krever uansett at du underskriver med fullt navn. Alle kommentarer må godkjennes av redaksjonen før de offentliggjøres (mer om Ballades kommentarsystem). På forhånd takk!

Lokale kommentarer:

Legg til ny lokal kommentar

Ingen lokale kommentarer er lagt til


Siste fra forsiden

Nordic Voices (Foto: Guri Dahl)

Deler ut egen støtte som støtte

Vokalensemblet Nordic Voices gir bort en del av sin egen statsstøtte som arbeidsstipend til en fersk, norsk komponist.Les mer om dette

Fra DNOs oppsetning av 'L'Étoile' (Foto: Magnus Skrede)

"Nybegynneropera"

- Den voldsomme oppmerkomheten rundt egenproduksjoner er medieskapt, sier DNO-sjef Mary Miller.Les mer om dette

Nord-Norsk Opera- og Symfoniorkester  (Foto: Noso.no)

- Forunderlig holdning

Nordland Musikkfestuke er kritiske til knutepunktet FiNN.Les mer om dette

Ballade · Postboks 2674 Solli, 0203 Oslo · Besøksadr: Henrik Ibsensgt. 110
Tel: 2327 6300 · Fax: 2327 6301 · ballade@mic.no
Redaktør Espen A. Eik · espen@ballade.no
Vil du annonsere i Ballade? Ta kontakt med: Sture Bjørseth · sture@ballade.no · Mob: 95 43 60 31
Ballade drives etter redaktørplakaten og vær varsom-plakaten