Årets første forum

Erling Sandmo kommer for å forklare blant annet hvordan han bruker lyttingen i sitt arbeid i serien ”Lytting i musikk” .

Del artikkelen på:
                    |     Mer

Erling Sandmo 2006

NOTAMs første forum denne høsten er i serien "Lytting i musikk".

- Vi tenkte at det kunne være interessant med en musikkanmelders perspektiv på hvordan han kommer inn i musikken, i følge Jøran Rudi, leder på NOTAM (Nettverk for teknologi, akustikk og musikk).

Rudi beskriver hovedpersonen på årets første forum på følgende vis:

- Erling Sandmo, som i en årrekke har gledet oss med sine programmer i NRK, kommer for å forklare oss hvordan han lytter, og hvordan han bruker lyttingen i sitt arbeid. Sandmo er mest kjent for sitt arbeid for den noterte musikken, men forholder seg lite til partiturene i sine anmeldelser - det dreier seg alltid om musikkens kvaliteter slik de fremstår i lyttesituasjonen. I denne tilnærmingen kjenner det elektroniske miljøet seg igjen, og vi gleder oss til å høre ham, spesielt fordi han har antydet at han også vil diskutere elektroniske verk.

NOTAM ønsker velkommen til sine lokaler klokken 19.00 i kveld - og lokker med både gratis adgang og kaffe!

Del artikkelen på:
                  |     Mer

Kommentarer:

Kom gjerne med informasjon, argumenter og synspunkter. Du kan enten kommentere via din Facebook-profil, eller, om du ikke har det, via vårt lokale kommentarsystem. Vi krever uansett at du underskriver med fullt navn. Alle kommentarer må godkjennes av redaksjonen før de offentliggjøres (mer om Ballades kommentarsystem). På forhånd takk!

Lokale kommentarer:

Legg til ny lokal kommentar

Ingen lokale kommentarer er lagt til


Siste fra forsiden

Julian Skar

En femte løsning

Musikken har ulike måter å illustrere konflikter på. Komponist Julian Skar ønsker å utforske både konflikter og ulike utfall av dem i musikken sin.Les mer om dette

17. mai i Seljord

Marsj på eigne vegar

I Seljord er lyden av 17. mai eit korps og eit spelemannslag som marsjerer med ny musikk.Les mer om dette

Kathrine Synnes Finnskog (Foto: Maren Ørstavik)

- Vi må ta bransjen på alvor

INNLEGG: Skal musikkeksporten økes ved hjelp av eksisterende midler, må vi justere de virkemidler vi har. Det omfatter også reisestøtten, skriver Music Norway.Les mer om dette



Ballade · Kongens gate 24 , 0153 Oslo
  Redaktør Ida Habbestad · ida@ballade.no
Vil du annonsere i Ballade? Ta kontakt med: Sture Bjørseth · sture@ballade.no · Mob: 95 43 60 31
Ballade drives etter redaktørplakaten og vær varsom-plakaten