Andsnes i Bærum, Oslo, Wien og Baden Baden

Med tre konserter i Osloregionen i mars, er det rikelig anledning til å oppleve Det Norske Kammerorkesterets første gjesteleder sammen med orkesteret denne våren. På programmet under disse konsertene spiller Andsnes bl.a. Prokoffiev, Grieg og Mozart - i tillegg til at Kammerorkestret fremfører et splitter nytt verk for styrkere av den norske komponisten Eivind Buene.

Del artikkelen på:
                    |     Mer

Leif Ove Andsnes 2006 (photo: Simon Fowler)

I Bærum Kulturhus spiller Leif Ove Andsnes fredag 16.mars Mozarts klaverkonsert nr. 20 - og konserten er allerede utsolgt.

Programmet i Universitetets Aula i Oslo lørdag 17.mars kl.15 og 18 består av Mozarts klaverkonsert nr. 17, Prokovievs klassiske symfoni - og ikke minst en urfremføring av den norske komponisten Eivind Buene.

Konsertene er samtidig en presentasjonen av programmet Kammerorkesteret og Andsnes tar med på turné til Baden Baden og Wien i de etterfølgende dagene.

Som en liten markering av Griegåret, står også hans suite fra Holbergs tid på konsertprogrammet i Oslo og Baden Baden.

Etter turneen reiser orkester og solist rett hjem for å spille inn en ny CD med nettopp de to klaverkonsertene som her presenteres. Innspillingen er for plateselskapet EMI.

Bærum Kulturhus, fredag 16.mars kl.19.30 (NB! Utsolgt):

  • Eivind Buene: nytt verk for strykere
  • Wolfgang.A.Mozart: klaverkonsert nr 20 i d-moll
  • Edvard Grieg: Suite fra Holbergs tid
  • Sergei Prokofiev: Klassisk symfoni, op. 25

Universitetets Aula lørdag 17.mars kl.15 og 18:
  • Eivind Buene: nytt verk for strykere
  • Wolfgang.A.Mozart: klaverkonsert nr 17 i G-dur
  • Edvard Grieg: Suite fra Holbergs tid
  • Sergei Prokofiev: Klassisk symfoni, op. 25

Kunstnerisk leder for Det Norske Kammerorkester er Terje Tønnesen.

Billetter kan bestilles direkte fra DNK på 24 05 55 55, eller hos billettservice.no.
Del artikkelen på:
                  |     Mer

Kommentarer:

Kom gjerne med informasjon, argumenter og synspunkter. Du kan enten kommentere via din Facebook-profil, eller, om du ikke har det, via vårt lokale kommentarsystem. Vi krever uansett at du underskriver med fullt navn. Alle kommentarer må godkjennes av redaksjonen før de offentliggjøres (mer om Ballades kommentarsystem). På forhånd takk!

Lokale kommentarer:

Legg til ny lokal kommentar

Ingen lokale kommentarer er lagt til


Siste fra forsiden

Elin Aamodt - halvfigur, farger (Foto: gramart.no)

Vil fjerne IFPI og FONO fra forhandlingsbordet

Artistene ønsker GRAMO som felles forhandlingspartner med NRK. Det vil ikke plateselskapene gå med på. Les mer om dette

illustrasjon mynt

Ingen utbetaling

GramArt og MFO forventer at uteblitt vederlag fra 2009 og 2010 snarest utbetales av IFPI-selskapene.Les mer om dette

Gisli (Foto: last.fm/music/Gisli)

Ofrer halvparten

Små norske forlag må gi fra seg halvparten av rettighetene for å kunne lansere artister utenlands. Dette hemmer inntektsflyten tilbake til Norge.Les mer om dette

Ballade · Postboks 2674 Solli, 0203 Oslo · Besøksadr: Henrik Ibsensgt. 110
Tel: 2327 6300 · Fax: 2327 6301 · ballade@mic.no
Redaktør Espen A. Eik · espen@ballade.no
Vil du annonsere i Ballade? Ta kontakt med: Sture Bjørseth · sture@ballade.no · Mob: 95 43 60 31
Ballade drives etter redaktørplakaten og vær varsom-plakaten