HITS: Tidenes lineup?

For femte gang arrangeres metal-festivalen Hole In The Sky i Bergen. I tilegg til utenlandske band som Nile, Opeth, Obituary, Behemoth og Sodom, finner du også norske metal-forkjempere som Enslaved, Tsjuder, Blood Red Throne, Audiopain og Taake. Festivalen starter i dag, og varer til og med lørdag.

Del artikkelen på:
                    |     Mer

Ragnarok

Av Jon Jolly Kramer Johansen

Legendariske Obituary trenger ingen større introduksjon, annet enn at de er booket og vi forventer intet annet en god gammaldags deathmetal. Floridabandet slipper skiva ”Frozen in time” 20/7 med helt nytt materiale.

De Brutale egyptinspirerte dødmetallere fra USA, Nile, gjester Norge for aller første gang. Med fire fullengdere bak seg, er de aktuelle med den femte skiva Annhilation of the wicked, som oser av suggererende, unik dødmetall som bare Nile kan.

Med egyptiske toner, tekniske riff, og en ekstremt dyp growling-vokal har gutta fra South Carolina for lengst satt seg på deathmetaltronen, som et av de mest brutale bandene til dags dato. For de som vil få meg seg noe virkelig spesielt, er Nile å anbefale.

Deathmetal er ikke akkurat Norge bortskjemt med. Men et band som holder koken er Blood Red Throne. Bandet, med den ikke altfor ukjente Tchort (ex-Emperor), ga oss skiva Altered Genesis i år, og vil nok ta Bergen med storm. Vi kan vente oss pulserende, amerikansk-inspirert deathmetal på høyt nivå. Riffene er variert, og sitter som skudd.

Det er selvfølgelig noe for enhver smak på HITS, og de som liker rett på sak, ekte norsk blackmetal, kan bl.a. se frem til Taake. Vikingene i Enslaved stiller også opp, og har lovet oss låter fra klassikeren ”ELD”.

På onsdag kan det være lurt å innfinne seg på Garage, da Mötorhead- tributebandet Bömbers spiller. Frontet av Abbath (ex-Immortal) og Thore Bratseth (Old Funeral) som vil rive opp i alle de gode Mötorhead klassikere, vil vi nok oppleve høy headbang-faktor på Garage.

Andre band som har takket ja er: Sodom, Anathema, Vesen, Gehenna, Tsjuder, Ragnarok, Lamented Souls, Audiopain, Behemoth, High on Fire, Malsain, Manngard, Opeth, Ragnarok, Sahg og Sulphur.

Alle bandene kan sees 24.-27. august på USF verftet, og Garage.

Mer informasjon finner du www.holeinthesky.no.

Del artikkelen på:
                  |     Mer

Kommentarer:

Kom gjerne med informasjon, argumenter og synspunkter. Du kan enten kommentere via din Facebook-profil, eller, om du ikke har det, via vårt lokale kommentarsystem. Vi krever uansett at du underskriver med fullt navn. Alle kommentarer må godkjennes av redaksjonen før de offentliggjøres (mer om Ballades kommentarsystem). På forhånd takk!

Lokale kommentarer:

Legg til ny lokal kommentar

Ingen lokale kommentarer er lagt til


Siste fra forsiden

Gisli (Foto: last.fm/music/Gisli)

Ofrer halvparten

Små norske forlag må gi fra seg halvparten av rettighetene for å kunne lansere artister utenlands. Dette hemmer inntektsflyten tilbake til Norge.Les mer om dette

Fra allmøte på Martinique om øvingslokaler i Stavanger, onsdag 8. februar 2012 (Foto: Linn Carin Dirdal)

Allmøte i Stavanger

Er øvingslokaler kommunens ansvar, eller er det en næring det skal lønne seg å satse på?Les mer om dette

Fra sorgen i Makedonia da Grand Prix-deltakeren Toše Proeski døde. Det har nå oppstått en nærmest relgiøs kult rundt artisten, mener religionsviter Dag Endsjø. (Foto: Ana Karenina / Flickr.com)

Guuud a’ meg!

Synes du Melodi Grand Prix er et lite helvete? Faktum er at konkurransen til tider har vært rene misjonsmarken.Les mer om dette

Ballade · Postboks 2674 Solli, 0203 Oslo · Besøksadr: Henrik Ibsensgt. 110
Tel: 2327 6300 · Fax: 2327 6301 · ballade@mic.no
Redaktør Espen A. Eik · espen@ballade.no
Vil du annonsere i Ballade? Ta kontakt med: Sture Bjørseth · sture@ballade.no · Mob: 95 43 60 31
Ballade drives etter redaktørplakaten og vær varsom-plakaten