Eldbjørg Løwer ny styreleder i NRK

Kultur- og kirkedepartementet valgte igår Eldbjørg Løwer til ny styreleder i NRK på generalforsamlingen i Norsk Rikskringkasting. Anne Carine Tanum slutter som styreleder etter eget ønske. Løwer er utdannet keramiker og har tidligere blant annet vært ordfører i Kongsberg samt forsvarsminister i den første Bondevikregjeringen. Hun har også sittet i styret i Kongsberg jazzfestival.

Del artikkelen på:
                    |     Mer

Eldbjørg Løwer, styreleder i NRK

Eldbjørg Løwer ble valgt til styreleder etter sjefen for Tanum bokhandel, Anne Carine Tanum, som selv ønsket avløsning.

Eldbjørg Løwer er utdannet keramiker fra Statens håndverks- og kunstindustriskole i Oslo. Løwer har vært direktør i Kongsberg Nærings- og Handelskammer og programstyreleder i Norges Forskningsråd, og hun innehar flere styreverv. Hun har tidligere vært arbeids- og administrasjonsminister og forsvarsminister i den første Bondevikregjeringen.

Løwer, som representerer partiet Venstre, har vært ordfører i Kongsberg kommune og har blant annet sittet i styret i Kommunale Kinematografers Landsforbund, Norsk Bergverksmuseum og Kongsberg Jazzfestival.

Styret i NRK i perioden 14. juni 2004 til 1. juli 2006 består etter generalforsamlingen av:

Styreleder Eldbjørg Løwer, Kongsberg, og nestleder Thor Bjarne Bore, Stavanger, med styremedlemmene Kåre Lilleholt, Bergen, Stig Herbern, Oslo, Christine B. Meyer, Bergen og Pia Svensgaard, Tromsø.

Varamedlemmer er Lisbeth Tangen, Trondheim og Frederik Engelstad, Oslo.

Del artikkelen på:
                  |     Mer

Kommentarer:

Kom gjerne med informasjon, argumenter og synspunkter. Du kan enten kommentere via din Facebook-profil, eller, om du ikke har det, via vårt lokale kommentarsystem. Vi krever uansett at du underskriver med fullt navn. Alle kommentarer må godkjennes av redaksjonen før de offentliggjøres (mer om Ballades kommentarsystem). På forhånd takk!

Lokale kommentarer:

Legg til ny lokal kommentar

Ingen lokale kommentarer er lagt til


Siste fra forsiden

I dreamt I was a real boy, utstillingsopning (Foto: Rockheim)

Kjønnede kvinner og universelle menn

ANMELDELSE: Ved å fokusere på kontekst, mottagelse og historieskrivning unngår Rockheim den litt utdaterte holdningen å la biologisk kjønn være eneste kuratoriske rammeverk, skriver Margrete Abelsen om utstillingen «I Dreamt I Was a Real Boy».Les mer om dette

17. mai i Seljord

Marsj på eigne vegar

I Seljord er lyden av 17. mai eit korps og eit spelemannslag som marsjerer med ny musikk.Les mer om dette

Julian Skar

En femte løsning

Musikken har ulike måter å illustrere konflikter på. Komponist Julian Skar ønsker å utforske både konflikter og ulike utfall av dem i musikken sin.Les mer om dette



Ballade · Kongens gate 24 , 0153 Oslo
  Redaktør Ida Habbestad · ida@ballade.no
Vil du annonsere i Ballade? Ta kontakt med: Sture Bjørseth · sture@ballade.no · Mob: 95 43 60 31
Ballade drives etter redaktørplakaten og vær varsom-plakaten