Kommentar fra Norsk jazzforbund

Er Norsk jazzforums ambisiøse strategi i ferd med å lykkes? Det er spørsmålet som Norsk Jazzforum nå stiller i en pressemelding, etter forslaget til statsbudsjett om å øke bevilgningene til organisasjon med 3.6 millioner, hvorav 2.6 til de regionale jazzsentrene.

Del artikkelen på:
                    |     Mer

Forslaget til statsbudsjett om å øke bevilgningene til Norsk jazzforum med 3.6 millioner - 2.6 mill. til de regionale jazzsentrene og 1 mill. til Norsk jazzforum sentralt, er gledelig.

Gjennom forslaget til neste års statsbudsjett blir fire av de fem regionale jazzsentrene - Østnorsk, Vestnorsk, Midtnorsk og Nordnorsk, likestilt. Hvert av disse vil motta 1,4 mill, mens det femte senteret – Sørnorsk – for første gang kommer inn på budsjettet med 0,5 mill.

Dette vil gjøre at alle sentrene får rom til å utføre de arbeidsoppgaver de var tenkt å gjøre, nemlig ivareta profesjonell scenedrift, konsertproduksjon på høyt nivå samt drive pedagogisk virksomhet og være det sentrale element i det landsomfattende nettverket av spillesteder.

Økningen på 1 mill. til Norsk jazzforum sentralt vil gjøre organisasjonen bedre i stand til å utvikle og intensivere formidlingsarbeidet.

Norsk jazzforum tror at dette er et konkret resultat av de siste års samlede innsats fra jazzmiljøet, og at forslaget til statsbudsjett 2002 er starten på en fremtidsrettet utvikling av norsk jazzliv!

Oslo 12.oktober 2002

Jan Ole Otnæs
Styreleder, Njf

Tone Germaine Martinsen
Fung.dgl.leder, Njf

Del artikkelen på:
                  |     Mer

Kommentarer:

Kom gjerne med informasjon, argumenter og synspunkter. Du kan enten kommentere via din Facebook-profil, eller, om du ikke har det, via vårt lokale kommentarsystem. Vi krever uansett at du underskriver med fullt navn. Alle kommentarer må godkjennes av redaksjonen før de offentliggjøres (mer om Ballades kommentarsystem). På forhånd takk!

Lokale kommentarer:

Legg til ny lokal kommentar

Ingen lokale kommentarer er lagt til


Siste fra forsiden

Øystein Blix

Etterlyser stillinger til musikere

INNLEGG: Det utdannes i dag svært mange musikere innen det rytmiske feltet. Det forplikter, skriver Øystein Blix.Les mer om dette

Nettverk

Kompleks kompetanse

KOMMENTAR: Mange er spente på hva som er fremtiden til nettverkene for rytmisk musikk. Kulturrådets syn på saken er foreløpig unntatt offentlighet.Les mer om dette

Leiv Aspén (Foto: Ane Aspén)

Uenig i evaluering

-Som å ha samlivsrådgivning etter første date, sier MINK om Andantes evaluering av de regionale kompetanse-nettverkene for rytmisk musikk.Les mer om dette



Ballade · Kongens gate 24 , 0153 Oslo
  Redaktør Ida Habbestad · ida@ballade.no
Vil du annonsere i Ballade? Ta kontakt med: Sture Bjørseth · sture@ballade.no · Mob: 95 43 60 31
Ballade drives etter redaktørplakaten og vær varsom-plakaten